Městské lesy Hradec Králové

Napsali o nás: Dětský den na Rytířském Hradišti se skauty

HRADEC KRÁLOVÉ – Druhý ročník zábavného Dětského odpoledne na Rytířském hradišti se konal o uplynulém víkendu v královéhradeckých městských lesích. Připravili ho sem hradečtí skauti. Po loňském úspěchu se na jedno odpoledne vrátily do této lokality adrenalinové lanové překážky a aktivity, výroba talismanů, tepání do kůže nebo třeba dřevorubecká soutěž pro tatínky. Děti si ke svým radovánkám mohly upéct na klacku hada z mouky a vyzkoušet si řadu dalších nabídek.

„Chtěli bychom předvést zájemcům z řad veřejnosti, jak se jako skauti umíme prezentovat a neznalým dětem ukázat pěknou přírodu zdejších lesů. Program jsme pojali trochu netradičně. Na jeho přípravě se společně podílela řada hradeckých skatů. Je to velká akce, musí nás být tudíž hodně. Tuhle akci bychom chtěli pořádat každoročně vždy druhý víkend v září,“ řekl předseda hradeckých skautů Tomáš Merta.

„Zdejšího odpoledne se účastním podruhé, mám ráda přírodu. Jediné, co mi dneska vadí, je pražící slunce. S kamarádkou vyrábíme těsto, které namotáváme na klacek, následně potřeme výrobek olejem a posypeme kmínem. Opékat ho budeme tady nad připraveným ohněm,“ řekla sedmnáctiletá Míša Adamírová z Hradce Králové.

Ten, kdo si na Hradišti vyzkoušel nabízené disciplíny a ještě neměl dost, mohl si odpoledne zpříjemnit procházkou k bufetu ve Vlčích jámách, poslechnout si živou jazzovou hudbu, ochutnat dobroty z grilu nebo si vyzkoušet další nabízený program. (ež)