Městské lesy Hradec Králové

HRADECKÝ MED A MEDOVINA Z MĚSTSKÝCH LESŮ HRADEC KRÁLOVÉ

Luční med je v prodeji! 

Med si přijďte koupit na ředitelství naší společnosti na Novém Hradci Králové každý všední den od 7.00 do 14.00. Mezi 14.00 a 19.00 raději po telefonické domluvě (tel. 495 272 656).

Nově nabízíme produkty vyrobené z včelího medu, kterými jsou lesní med, luční med a medovina. Oba medy jsou čistými koncentráty rostlin pocházejících z významných přírodních lokalit Černá stráň a Mazurovy chalupy. Luční med tak může obsahovat nektar hořce hořepníku, vstavače obecného, prstnatce májového a dalších rostlin druhově nesmírně pestrých luk. Lesní med pak nektar květů z přirozených porostů a z medujících dubů. Třetím produktem je Dolská medovina, která je připravována ve spolupráci s Výzkumným ústavem včelařským. Tato medovina vzniká zráním prokvašeného medu s přidáním bylin a koření podle starých receptur.

Všechny tyto výrobky jsou v úrovni BIO kvality s ohledem na čistotu lokality, ze které med pochází, ale i výrobní postupy, kdy nejsou používány chemické konzervanty.

 

LUČNÍ MED

PŘÍRODNÍ MED Z LUK EVROPSKY VÝZNAMNÉ LOKALITY, PŘÍRODNÍ REZERVACE MAZUROVY CHALUPY

Je čistým koncentrátem nektaru hořce hořepníku, vstavače obecného, prstnatce májového a dalších rostlin druhově nesmírně pestrých luk této evropsky významné lokality. Má vyšší obsah ovocného a hroznového cukru a mnoho bílkovin rostlinného původu. Jeho barva je převážně světlá, má velmi příjemnou chuť i vůni. Přirozenou vlastností tohoto medu je krystalizace, která nemá žádný vliv na jeho kvalitu.

 luční med

 

LESNÍ MED

PŘÍRODNÍ MED Z MEDUJÍCÍCH DUBŮ PŘÍRODNÍ PAMÁTKA ČERNÁ STRÁŇ

Je čistým koncentrátem nektaru květů z přirozených porostů a z medujících dubů nacházejících se v přírodní památce Černá stráň. Díky svému původu obsahuje lesní med některé látky propolisové povahy a vyšší podíl cenných minerálů. Vyznačuje se velmi lahodnou chutí a jemnou vůní. Zůstává dlouho tekutý, krystalizuje velmi pomalu. Je tmavé červenohnědé až hnědočerné barvy.

 

Medovina

Medovina vzniká zráním prokvašeného medu pocházejícího z proslulé včelařské farmy, s přidáním bylin a koření podle starých receptur. Medovina je tradiční jemný alkoholický nápoj, který je vhodný zvláště k setkání s přáteli. Chlazená medovina je výborným aperitivem, ohřívaná zase příjemně zahřeje. Postupy a receptury se tradují a předávají již od starověku.

 

 medovina

Ceník naleznete zde.

KONTAKT:

Městské lesy Hradec Králové a.s.
Přemyslova 219
500 08 Hradec Králové
e-mail: mlhk@vslesy.cz
tel.: 495 272 656