Městské lesy Hradec Králové

Auty do městských lesů jen s novými vjezdovými kartami

1. 2. 2012

Od 1. února by již v městských lesích měly jezdit pouze automobily s novým vydaným povolením. Dne 31. ledna totiž končí platnost dříve vystavených vjezdových karet s mnohaletou platností.

„Přistoupili jsme ke změně systému vydávání vjezdových karet. Dříve totiž byla vystavována řada karet s platností na dobu neurčitou, přičemž neexistovala žádná evidence, takže jsme neměli přesný přehled o možnosti pohybu vozidel v lesích. Tyto karty vlastnila například řada bývalých zaměstnanců. Od začátku ledna jsme tedy začali tisknout karty, jejichž platnost je jeden rok. Dříve vydané karty platí jen do konce ledna. Máme teď díky tomu přesnou evidenci vjezdových karet,“ řekl Milan Zerzán, ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Dodejme, že vjezdové karty jsou pro zaměstnance Městských lesů Hradec Králové, zakoupit si je mohou dodavatelé služeb. „Nový seznam vydaných karet bude předán městské policii, lidé, kteří je nemají, nesmí do lesa vjíždět,“ konstatoval náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.