Městské lesy Hradec Králové

Sklad palivového dříví

 

NOVINKA ze skladu palivového dříví: Zavádíme páteční provoz!

Abychom vyšli vstříc našim zákazníků, zavádíme kromě úterního prodeje nově i páteční. Sortiment zůstává stejný, v pátek ale není možný rozvoz paliva na vaši adresu.

Provozní doba a podmínky zde přehledně:

den

čas

poznámka

kontakt

úterý

14.00 - 18.00

možnost rozvozu
paliva na vaši adresu

Vojtěch Louda

+420 603 216 601

pátek

10.00 - 14.00

odvoz pouze vlastní

 

Tomáš Jankovský

+420 603 216 602

 

Sklad se nachází v zastřešené hale u psího útulku v Malšovicích (příjezd po asfaltové komunikaci od lesního hřbitova).

Hotové sortimenty si kupující naloží a odvezou vlastními prostředky. Po dohodě je možné doporučit dopravce. Odběr většího množství paliva a kráceného paliva je nutno vždy dohodnout předem v prodejně nebo telefonicky. Příjezd vozidel pro naložení paliva musí být v předstihu tak, aby kupující naložený vozík zaplatil v prodejní době. Při odběru většího množství (cca 10 prm) lze řešit i mimo pracovní dobu.

Ceník samovýroby, palivového dřeva, štěpky, mulčovací kůra a kolíků naleznete v sekci Ceníky. Pro bližší informace o prodeji volejte 603 216 601.

Sortiment:

V naší nabídce naleznete především rovnané palivové dříví krácené na délku 1m, převážně i štípané, což je lepší z hlediska vysychání a snazší manipulace (může obsahovat max. 10 % kuláčků). Na území, které spravujeme, mají převahu vysoce kvalitní borovice lesní tvořící genovou základnu východočeské borovice vyznačující se rovným kmenem s jemným větvením. V těžbě listnatého dřeva převažuje dub, bříza, olše a lípa. Dříví je manipulováno ve všech třídách jakosti a dle požadavků odběratelů. Dříví se prodává v prostorových metrech (prm= polena narovnaná do krychle o hraně 1 m).

Dále nabízíme polena krácená na délky 50 cm (kotle na dříví), 33cm a 25 cm (krbová kamna). Nově si můžete krácené palivo na délky 50, 33 a 25 cm zakoupit v praktické bedně o objemu 1 prostorový metr (d x h x v: 95 x 110 x 120 cm). Bednu Vám naložíme naší technikou. Za bednu zaplatíte zálohu 100 Kč. Při vrácení nepoškozené bedny Vám bude záloha vrácena. Můžete také vyměnit prázdnou bednu za plnou a zaplatit jen palivo v ní.

Zakoupit můžete i pytlovaná polínka o délce 20cm, jak jehličnatá, vhodná na podpal, tak i dubová, ideální do krbových kamen nebo pro venkovní grilování. Objem je přibližně 25l. Výhoda pytlovaných polínek spočívá ve snadné a čisté manipulaci včetně ulehčení práce se dřevem. K odvozu není potřeba přívěsný vozík, protože se vejde do běžného kufru u osobního vozidla.

V nabídce naleznete i štěpku, mulčovací kůru, kolíky, špalek na štípání dříví apod.

V případě zájmu o samovýrobu (sami si v lese dřevo zpracujete a odvezete) kontaktujte lesního na úseku, který by Vám logisticky nejvíce vyhovoval. Kontakty na lesní naleznete v sekci Kontakty.

Upozornění: Zaplacením dřeva souhlasíte s druhem, množstvím a kvalitou. Případné pozdější reklamace nemohou být uznány.