Městské lesy Hradec Králové

Čeká nás nový úkol: Budeme spravovat útulek v Malšovicích

9. 10. 2023

Naše společnost se rozhodla podat nabídku na správu útulku pro opuštěná zvířata v Malšovicích a město Hradec Králové souhlasilo. Chceme dát útulku novou podobu, nové jméno, prostě začít znovu. 

Útulek pro opuštěná zvířata doposud provozovala společnost Technické služby Hradec Králové. Následně město hledalo nového provozovatele mezi externími subjekty. Vypsané výběrové řízení ale bylo pro nesplnění podmínek nakonec zrušeno. Poté jsme o provozování útulku projevili zájem my.

Prioritou je samozřejmě zajištění kvalitní péče pro psy a kočky, případně jiná opuštěná zvířata. Chceme ale provoz takového zařízení pojmout jinak. Počítáme s tím, že uděláme rebrand, nechceme to brát jako útulek, ale spíš jako azyl pro zvířátka. Další výraznou změnou, kterou plánujeme, je provoz za přítomnosti veřejnosti. Chtěli bychom pravidelně pořádat dny otevřených dveří, aby sem mohli návštěvníci zavítat a seznámit se s provozem i péčí. Rádi bychom také spolupracovali s odborníky na problematická zvířata, kteří by mohli v rámci dnů otevřených dveří udělat i krátké přednášky. Chystáme se také jednat s dobrovolnickými skupinami o možné spolupráci.

Tato novinka zaujala mnoho novinářů a tak si můžete přečíst hned několik článků na toto téma:

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/utulek-provozovatel-mestske-lesy-hradec.A231011_152855_hradec-zpravy_kvi

https://www.silvarium.cz/zpravy-z-oboru-lesnictvi-a-drevarstvi/kralovehradecky-utulek-pro-zvirata-budou-provozovat-mestske-lesy-hradec-kralove-ctk

https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/hradecky-utulek-budou-spravovat-mestske-lesy-kritici-chteji-fungovani-sledovat.html