Městské lesy Hradec Králové

Do lesa za poznáním a zábavou přišlo více jak 1 000 dětí

1. 7. 2015

Naše společnost obnovila v září 2014 programy lesní pedagogiky. Děti z mateřských a základních škol z Hradce Králové i okolí si s našimi lesními pedagogy vyzkoušely spousty zajímavých her, během programu se hravou formou dozvěděly mnohé o lese, rostlinách, stromech a zvířatech v něm, jak se správně chovat a někteří si na konci s chutí opekly buřty. Naší vyškolení pedagogové úspěšně realizovali i programy pro děti se speciálními potřebami, jako jsou sluchově postižení, s logopedickými i kombinovanými vadami.

 

Během školního roku 2014/2015 k nám do lesa zavítalo více jak 1000 dětí v rámci výuky, další stovky pak navštívily naší lesní stezku na Dni lesní techniky. V rámci práce s veřejností se alespoň malá ochutnávka lesní pedagogiky objevila na mnoha dětských dnech a jiných akcích pořádaných našimi partnery.

 

Přestože školám začínají prázdniny, lesní škola nekončí. Program si u nás zamlouvají i příměstské tábory nebo mateřské centrum, pro které letos plánujeme rybářský den pro rodiče s dětmi.

 

Více o našich programech lesní pedagogiky si můžete přečíst v našem letáku nebo shlédnout reportáž Hradecké internetové televize přímo z lesa:http://hkhit.org/…/Hradec-Kralove/Lesni-pedagogika-v-mestsk…

 

Máte-li zájem o naše programy, pište na lesni.pedagog@vslesy.cz nebo volejte na tel.: 601 591 270 – Ing. Aneta Bůžková.