Městské lesy Hradec Králové

Hradecké lesy se letos rozšíří o novou interaktivní stezku i workoutové hřiště

13. 2. 2018

nová interaktivní stezka siluet a mimiker, dřevěné workoutové hřiště, obora pro jeleny a také oprava hájovny na Černé stráni. To jsou plány Městských lesů Hradec Králové pro následující měsíce. Veřejnost se tak může těšit na další rozšíření zázemí pro aktivní odpočinek v příměstských lesích.

Přiblížit funkci lesa by měla veřejnosti další zcela nová interaktivní stezka siluet a mimiker, která povede od Zděné boudy k rytířskému hradišti. „Na stezce budou umístěny makety zvířat a naučné tabule s ptactvem. Hotová by měla být do května letošního roku,“ řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán. Na své si přijdou i sportovně založení návštěvníci lesů. Nedaleko Stříbrného rybníka, konkrétně u občerstvení U pytláka, vznikne unikátní dřevěné workoutové hřiště.

Letos chtějí městské lesy zahájit také opravu hájovny na Černé stráni, které se také říká hájovna U Dvou šraňků. „Oprava hájovny patří mezi největší investiční akce letošního roku. Stavební práce by měly být zahájeny v létě letošního roku a konečná podoba hájovny by se měla co nejvíce přiblížit té původní z třicátých let minulého století,“ popsal ředitel městských lesů. „Celková plocha lesních pozemků ve vlastnictví města Hradce Králové je dnes téměř 3.700 hektarů, z nichž naprostá většina je zařazena do kategorie příměstských lesů se zvýšenou rekreační funkcí. Obliba a velká návštěvnost lesů potvrzují, že společnost Městské lesy Hradec Králové jde správným směrem a veškeré nové projekty tak zvyšují atraktivitu tohoto prostoru, který se postupně stal unikátem v celém Česku,“ zdůraznila náměstkyně primátora zodpovědná za majetek a městské organizace Romana Lišková.

V dlouhodobějším výhledu připravují lesníci výstavbu nové obory pro jeleny evropské u Hoděšovic. Na ploše více než 10 hektarů tak budou moci návštěvníci hradeckých lesů pozorovat jelena evropského. „Je to vize dvou až tří let. Jelena evropského zde v lesích nepotkáte, ale pro svoji vznešenost ho chceme mít v našich lesích zastoupeného,“ dodal Zerzán.

Petr Vinklář
tiskový mluvčí
kancelář primátora