Městské lesy Hradec Králové

Hradečtí kapři a candáti porostou i v jiných rybnících

20. 3. 2012

Městské lesy Hradec Králové v současné době dokončují odbahnění rybníka Výskyt, na příští rok plánují obnovu rybníka Cikán, která bude stát zhruba deset milionů korun. Chtějí rovněž obhospodařovat rybníček v Třebši. Do správy by v budoucnu tato městská akciová společnost chtěla také rybníky v Šimkových sadech ...

„Plánujeme zvýšit naši výměru obhospodařované vodní plochy. Věřím, že provozování vodních ploch bude ziskovou záležitostí. Postupně hodláme stále více rozvíjet značku Hradecký kapr. V dávné minulosti byly ryby ze zdejších rybníku žádané až ve Vídni a jsem přesvědčen, že úspěch budeme mít i v současnosti. Stávající poptávka po rybách ze zdejších rybníků tomu nasvědčuje,“ uvedl Milan Zerzán, ředitel městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Rybník v Třebši by Městské lesy Hradec Králové chtěly začít obhospodařovat po jeho odbahnění, které by se mělo udělat do léta. „V tomto rybníčku chceme odchovávat násadu – štiky nebo kapry. Tuto násadu poté použijeme do ostatních našich rybníků, kde následně ryby dorostou. Chceme ještě více nabízet nejen kapry a štiky, ale i candáty,“ řekl Milan Zerzán.