Městské lesy Hradec Králové

I Hradečnice se chystá na zimu

1. 11. 2013

Hradec Králové, 30. listopadu 2013


I Hradečnice se chystá na zimu

Zbavit lesní cestu Hradečnici suchých větví a hnilobou napadených stromů si dali za cíl zdejší lesníci. Cílené zásahy napomohou bezpečnosti a návštěvníci mohou nově zrekonstruovanou lesní cestu Hradečnici použít k cestě za podzimními výlovy rybníků a v zimě při dobrých klimatických podmínkách například prověřit zdejší běžkařské stopy.

Už zítra se specializovaná firma vrhne na drobné úpravy stromů lemujících rekonstrukcí nedávno prodlouženou Hradečnici. „Některé stromy u Hradečnice mají suché větve nebo jsou napadené hnilobou, údržbou těchto stromů jen zvyšujeme komfort a bezpečnost návštěvníků zdejších rekreačních lesů,“ vysvětluje Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové.

Zákon sice stanoví, že vstup do lesů je na vlastní nebezpečí, přesto se lesníci nad rámec svých povinností rozhodli, že k tomuto kroku přikročí ještě před zimou. „Začínají výlovy rybníků, na které zvědavce a zájemce o koupi ryb, převážně kvalitního hradeckého kapra, srdečně zveme. I právě proto, bychom tuto údržbu raději udělali v předstihu,“ říká Milan Zerzán a nabádá k větší bezpečnosti na cestě Hradečnici už zítra, kdy tyto práce budou probíhat.

Výlovem rybníka Datlík mezi Novým Hradcem a Roudničkou odstartují v sobotu 2. listopadu výlovy tržních ryb z městských rybníků. Biřička vydá své šupinaté bohatství 16. listopadu a Výskyt 30. listopadu. Kromě sobotních termínů výlovů je letošní novinkou prodej čerstvých ryb přímo u rybníků po výlovu a občerstvení v podobě produktů hradeckých lesníků. Sobotní výlov Datlíku potrvá od rána, ovšem prodej ryb na hrázi Městské lesy Hradec Králové zahájí v 10 hodin.


Magdaléna Vlčková
tisková mluvčí MmHK
tel. 731 131 123
magdalena.vlckova@mmhk.cz