Městské lesy Hradec Králové

Krádeže dřeva se v městských lesích nevyplácejí

23. 7. 2013

 
Hradec Králové, 22. července 2013

Krádeže dřeva se v městských lesích nevyplácejí

Zvýšený počet návštěvníků v lesích v těchto dnech s sebou nese i negativní jevy. V uplynulých dnech zaznamenali lesníci v lesích krádeže dřeva. Lesníci před krádežemi však varují, slouží totiž na svých okrscích nepřetržitě a jakoukoliv nepovolenou těžbu trpět nehodlají.

O víkendu museli pracovníci městských lesů řešit kromě běžných starostí i krádeže dřeva. „Všichni lesníci mají perfektní přehled o svých rajonech a jakákoliv nepovolená těžba jim sotva unikne. Navíc i lidé sami o sobě nám většinou rychle hlásí, že tu a tam někdo kácí strom. Většinou však mají tito lidé povolenku, ale v tomto případě tomu tak nebylo,“ popisuje víkendovou událost Milan Zerzán, ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové.

V drtivé většině tak odhalí lupiče samotní lesníci. Ti by však s ohledem na agresivitu pachatelů mnohdy situaci sami nezvládli, proto přivolávají na pomoc i městskou policii, s níž slouží v daných územích ve smíšených hlídkách. „Pachatelé jsou téměř vždy agresivní a v těchto případech nastupují na ochranu městského majetku i naši strážníci, kteří na místo po zavolání dorazí a pomocí audiovizuální techniky vše zadokumentují. Výše škody rozhodne o tom, zda se případu nadále budou věnovat státní policisté,“ vysvětluje ředitel Městské policie Hradec Králové Miroslav Hloušek.

S tržní cenou takovéhoto ukradeného lupu zahýbe druh těženého dřeva, takže se lehce může stát, že pachatel skončí i v poutech státní policie. Lesníci se strážníky apelují na návštěvníky lesů, aby i nadále veškeré pochybné činnosti hlásili a pomohli tak ochránit městský majetek, který slouží všem pro odpočinek.
Magdaléna Vlčková
tisková mluvčí MmHK
tel. 731 131 123
magdalena.vlckova@mmhk.cz