Městské lesy Hradec Králové

Lapkové nelenili, lesníci postrádají závory

3. 12. 2012

Na neobyčejný lup přišli v závěru minulého týdne lesníci. Lapkové uřezali na hlavní cestě z Krňovic do Bělečka sedm železných závor. Ty nejspíše skončily ve sběrných surovinách.

Událost se stala v noci z pátka na sobotu. „Pachatelé stihli odmontovat a odvézt pryč sedm z dvanácti železných závor, které se na tomto úseku vyskytují,“ vysvětluje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Lapkové se tak šikovně vyhnuli jen těsně záběru nainstalovaných fotopastí v této lokalitě, navíc ke krádeži využili nočních hodin, kdy nebyl na silnici takový provoz.

Lesní cesty jsou teď do doby instalace nových závor přístupné a nechráněné. „Žádáme všechny návštěvníky lesa, aby lesníky či policii včas varovali, pokud uvidí v blízkosti lesa či v lese kohokoliv pochybného. Může v lese například krást stromky nebo dříví. Také se v této lokalitě do doby instalace želených závor vyskytovaly černé skládky odpadů,“ sděluje Milan Zerzán. V nejbližších dnech hodlá společnost umístit na poškozených místech nové závory, aby zamezila dalším krádežím v lesních porostech.

ZDROJ:

Tisková zpráva Magistrátu města Hradec Králové (Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí MmHK,magdalena.vlckova@mmhk.cz).