Městské lesy Hradec Králové

Lesní běžecká stezka je doplněna o fitness prvky

15. 11. 2023

V létě tohoto roku u nás vznikl 800 metrů dlouhý běžecký okruh se speciálním přírodním povrchem. V těchto dnech jsme jej doplnili o nové fitness prvky. Pro sportovce tak vznikl jedinečný prostor, který nabízí zdravý způsob zlepšování kondice i posilování.

„Vznik přírodního sportoviště v městských lesích se nám osvědčil. Běžecký okruh jsme otevřeli během letních prázdnin a za tu doby jej využilo několik stovek běžců a návštěvníků. Chtěli jsme tuto lesní atrakci ještě rozšířit a posunout dál, proto kromě běhu bude možné se zde pustit i do posilování,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast sportu a pro správu společnosti Městské lesy Miroslav Hloušek.

Poblíž přírodního okruhu pro běžce tak přibyly nejen posilovací fitness prvky, brzy přibudou i návody na cvičení a protahování. „Umístily jsme je do prostoru u hlavního nástupního místa na běžeckou lesní stezku, je to kousek za lesním hřbitovem vedle Hradečnice. Vybrali jsme pět základních cvičebních prvků, které si mohou vyzkoušet dospělí i mladiství,“ popisuje ředitel společnosti Městské lesy Milan Zerzán. Do tohoto prostoru také lesníci plánují doplnit malý altán a podél stezky pak odpočinková místa.

Podobné tělocvičny pod širým nebem máme již dvě. První, která je zatím nejvíce využívaná, je u lesního občerstvení U Pytláka. Druhou je možné nalézt a areálu kempu Stříbrný rybník, kde je i část vhodná pro seniory.