Městské lesy Hradec Králové

Městské lesy mají v plánu vybudovat okruh pro in-line bruslaře

20. 8. 2012

Vedení společnosti Městské lesy Hradec Králové chce v příštím roce nechat zpracovat projekt na tzv. zokruhování lesních cest. Na okruhu by tak in-line bruslaři a cyklisté mohli jet z Písečnice na Smiřickou hráz a po ní zpět směrem k lesnímu hřbitovu. 

„Odhaduji, že tato investiční akce bude stát zhruba patnáct milionů korun. Realizace se může dělat v několika etapách, projekt však chceme nechat zpracovat najednou na celý okruh. Co se týče samotné realizace projektu, bude záležet na vlastníkovi, tedy na městě, jak se rozhodne postupovat – zda se vše udělá najednou nebo na etapy,“ řekl ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán.

In-line bruslaři, ale samozřejmě i cyklisté, tak nebudou muset jezdit po stejné trase – tam a zpět. „Ideální by bylo lesní okruh napojit na síť cyklostezek. Lidé by to určitě uvítali,“ uvedl Milan Zerzán.

„Městské lesy plní především takzvanou rekreační funkci lesa a záměr na vybudování lesního okruhu pro in-line bruslaře a cyklisty je jedním z důkazů, že Městské lesy tuto svou činnost dělají správně. Hradečané tak budou mít po realizaci projektu další důvod, proč naše lesy navštívit,“ konstatoval Martin Soukup, náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace.

ZDROJ:

http://www.hradeckralove.org/hradec-kralove/mestske-lesy-chystaji-vybudovani-okruhu-pro-in-line-bruslare