Městské lesy Hradec Králové

Napsali o nás: Bachyně Pepina, ikona obůrek hradeckých městských lesů, má letos 10 selátek. Už se prohání po lese

11. 3. 2021

Hradecké městské lesy patří k nejatraktivnějším a turisticky nejoblíbenějším na východě Čech. Což bylo znát i v posledním roce na návštěvnosti, kdy lidí, kteří tam chodí načerpat sílu, ještě přibylo. Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové a.s. je dnes naším hostem.

Jaký byl víkend u vás v lesích?
Byl klidnější než jiné víkendy, lidé dodržovali vládní nařízení. Tam, kde já bydlím, v Hoděšovicích, se setkávají dva kraje dokonce, ne okresy, ale Pardubický a Královéhradecký kraj. Rozděluje je asfaltová komunikace Hradečnice. Takže návštěvnost nebyla v této části lesů tak veliká, ale slyšel jsem, že tady u Hradce Králové byla jako vždy vysoká.

Tady byly opravdu davy lidí, ale na druhou stranu asi pro to máte pochopení.
Dříve mi přišlo, že jsme jim překáželi, a poslední rok nemáme střety s návštěvníky lesů. Máme už celoročně plný les lidí a už jsme se naučili žít dohromady a usmíváme se na sebe.

Pro návštěvníky s dětmi jsou asi jasným lákadlem obůrky, ve kterých máte zvířata a také přírůstky.
Máte pravdu, největší tahák jsou asi obůrky, ty se nám povedly nejvíc. Naše zasloužilá bachyně Pepina vlastně, kterou máme v první obůrce, co jsme kdy stavěli, tak má zase mláďata a je jich 8 až 10. 1. března jsme zjistili že se narodila a už tam běhají.

Celý článek zde: https://hradec.rozhlas.cz/bachyne-pepina-ikona-oburek-hradeckych-mestskych-lesu-ma-letos-10-selatek-uz-se-8442951