Městské lesy Hradec Králové

Napsali o nás: Milion lidí navštíví ročně hradecké městské lesy. Letos bude bilance asi ještě větší a rekordní

8. 12. 2020

Teď už míříme do královéhradeckého lesa, který nejenže je zařazen do speciální kategorie se zvýšenou rekreační funkcí, ale navíc zde pěstují stromky určené na Vánoce a chovají hradecké kapry, kteří byli certifikovaní jako regionální produkt.

Městské lesy dostal Hradec Králové darem od římského krále Albrechta v roce 1307, mají tedy tradici dlouhou přes 700 let. Co přinesl poslední rok, tak to se dozvíme od Anety Bůžkové, lesní pedagožky společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Byl rok 2020 hodně jiný?
Myslím, že rok byl hodně jiný pro každého občana a je pravda, že v lese, který, řekněme, funguje v horizontu stovek let, se zase až tolik nezměnilo. Ovšem například mě přímo zasáhla ta situace tak, že nechodily na jaře vůbec žádné školy na lesní pedagogiku. A na podzim chodily jen školky, takže to bylo jiné. Přeci jen se nám to podařilo aspoň trochu zachovat. Ovšem samozřejmě nekonaly se různé akce, jako je tradiční Den lesní techniky a podobně.

Celý článek zde: https://hradec.rozhlas.cz/milion-lidi-navstivi-rocne-hradecke-mestske-lesy-letos-bude-bilance-asi-jeste-8378123