Městské lesy Hradec Králové

Napsali o nás: Posilovna pod korunami stromů v hradeckých lesích je v provozu

2. 5. 2018

Hradec Králové - Lesní posilovna naproti cyklozastávce U Pytláka v hradeckých lesích přivítala první návštěvníky.

Unikátní posilovna se skládá z celkem šesti prvků. „Jde o kombinaci akátového dřeva a nerezu, tedy materiálů, které jsou nenáročné na údržbu,“ řekl ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Návštěvníci lesů si na novém přírodním hřišti mohou protáhnout nebo posilovat celé tělo s využitím přírodní sklopné lavice, bradel, kruhů nebo náskočných špalků. K dispozici jsou i žebřiny a také žebříky na ručkování. Jednotlivé posilovací prvky budou ještě doplněné o informační tabulky s doporučením, jaké cviky jsou na nich vhodné a jak je správně provádět.

S úpravou plochy pro nové hřiště se začalo v první polovině dubna. Před montováním prvků museli lesníci pokácet staré borovice, které byly z velké části poškozeny hnilobou. Pod korunami stromů se ale cvičit přesto bude. „Na ploše byly ponechány duby, které se brzy zazelenají, jejich koruny se díky většímu oslunění zahustí a nad lesní tělocvičnou bude příjemný stín,“ stojí na webových stránkách Městských lesů Hradec Králové.

V květnu v městských lesích přibude ještě jedna novinka. Otevře se interaktivní stezka siluet a mimiker, která povede od Zděné boudy k Rytířskému hradišti. „Na stezce budou umístěny makety zvířat a naučné tabule s ptactvem,“ dodal Milan Zerzán.


Zdroj: https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/posilovna-pod-korunami-stromu-v-hradeckych-lesich-je-v-provozu-20180501.html