Městské lesy Hradec Králové

Napsali o nás: Rybník Cikán byl po deseti letech vyloven

2. 4. 2012

Na oficiálních webových stránkách města Hradec Králové vyšel o nás článek týkající se výlovu rybníka Cikán. Text článku: ...

Dvě tuny násady kapra a asi 700 kg tržního tolstolobika, tolik ryb bylo v březnu vyloveno v hradeckém rybníku Cikán.

„Poslední výlov rybníka Cikán byl udělán zhruba před deseti lety. Rybník po celou dobu totiž sloužil k chytání ryb na udici. Měli jsme však velký problém s pytláky. Ryby ubývaly v nehorázném množství. Našimi prostředky jsme nebyli schopni zajistit ochranu, proto jsme přistoupili k tomu, že v tomto rybníku chováme v největší míře násady ryb, které následně přemisťujeme do jiných rybníků,“ řekl Milan Zerzán, ředitel městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Doplnil, že většina vylovených ryb putovala do rybníku Výskyt. Na rybníku Cikán byly vyloveny dvě tuny kapří násady, která by měla dorůst do váhy čtyři tuny. „Tyto ryby budou určeny pro vánoční trh, kdy opět ryby z místních rybníků budou prodávány pod značkou Hradecký kapr,“ podotkla Lenka Zídková, předsedkyně představenstva společnosti Městské lesy Hradec Králové.

„Rybník Cikán je posledním nerekonstruovaným rybníkem Městských lesů Hradec Králové. Jeho hráz je v dezolátním stavu. Měl by vzniknout projekt na rekonstrukci, v rámci oprav by se v příštím roce současně udělalo i odbahnění, přičemž toto bahno, které je plné živin, bude použito k rekultivaci lesní půdy,“ konstatoval náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

http://www.hradeckralove.org/hradec-kralove/rybnik-cikan-byl-po-deseti-letech-vyloven

Zdroj: Statutární město Hradec Králové