Městské lesy Hradec Králové

Napsali o nás: V Královéhradeckém kraji jsou skvělé podmínky pro běžkování. Krkonoše jsou pasé, v kurzu budou Orlické hory

13. 2. 2021

Díky teplotám, které jsou hluboko pod bodem mrazu, se stále drží dostatek sněhu i v nížinách. Po několika letech je sněhová nadílka i v Hradci Králové. Běžkaři proto vyráží do městských lesů. Spousta běžkařů vymění Krkonoše za Orlické hory. Očekává se tu velký nápor turistů.

„V hradeckých lesích lze pohodlně běžkovat snad po pěti sedmi letech. Na lesních cestách leží 15 až 20 centimetrů sněhu. Bohužel stopy neupravujeme, protože jsme od minulého týdne v karanténě nebo nemocní s covidem. Lidé si to ale sami vyšlapali. Na hlavních lesních cestách, které protahujeme, je sněhu méně, ale lze tam zase na lyžích bruslit," řekl ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

I přesto, že jsou podmínky pro běžkování velmi dobré, lidé toho moc nevyužívají. „Myslel jsem, že bude větší zájem, sněhové podmínky jsou dobré. Více lidí vyráží do stopy o víkendech, méně přes týden. Připadá mi, že lidi více lákali hory. Jsou tam jiná panoramata, lidé chtějí asi vypadnout z města," dodal Zerzán.

Celý článek zde: https://hradecka.drbna.cz/z-kraje/hradecko/8937-v-kralovehradeckem-kraji-jsou-skvele-podminky-pro-bezkovani-krkonose-jsou-pase-v-kurzu-budou-orlicke-hory.html?fbclid=IwAR2PTJjYht3aauo5KqbyJl9rVLypfJTy4qPaqEhFQ2ZD-WOK1HMcS2BA2d4