Městské lesy Hradec Králové

Napsali o nás: Zloději berou i krmení určené pro lesní zvěř

15. 10. 2012

Stále častěji se lesníci potýkají s krádežemi potravy, která je určená v této době pro zvěř v městských lesích. Lapkové berou přichystanou zeleninu či solné kostky přímo ze zvířecích krmelišť. Zvířatům musejí lesníci potravu opakovaně obstarat a krmeliště častěji kontrolovat.

"Vzhledem k tomu, že jsou krmeliště umístěna hlouběji v lesích, kam se dostanou jen vozidla lesníků a cyklisté s chodci, lze s ohledem na hmotnost solné kostky usuzovat, že si je odváží zřejmě cyklisté a to nejspíše pro soukromé účely například pro chov ovcí. Obdobně se může hodit někomu i zeleninová potrava," objasňuje své postřehy Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové. Kromě potravy si lapkové z lesů odvážejí například pletivo či dříví.

"Lesní stráž bude ve spolupráci s lesníky instalovat v městských lesích fotopasti," říká Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové. Chytit pachatele při činu je v otevřených a rozlehlých lesích obtížné a počet fotopastí omezený. Lesníci proto vyzývají i ostatní poctivé návštěvníky lesa, aktuálně například i houbaře, aby si více všímali okolí a pomohli jim k odhalování zlodějů. "Je to všechno o mentalitě lidí," uzavírá Milan Zerzán.

ZDROJ:

http://www.parlamentnilisty.cz/article.aspx?rubrika=1411&clanek=249552

http://www.denik.cz/kralovehradecky-kraj/zlodeji-kradou-skutecne-vse-pripravuji-i-lesni-zver-o-krmeni-20121014-4kjy.html