Městské lesy Hradec Králové

Foťte stromy do našeho kalendáře!

4. 12. 2018

Naše společnost vypisuje další fotosoutěž pro veřejnost, tentokrát na téma Stromy městských lesů. Z vybraných fotografií vznikne nástěnný kalendář pro rok 2020.

Vybrali jsme 18 druhů stromů, které jsou typické pro hradecké městské lesy. Fotit můžete v každém ročním období, celé stromy i jejich části, plody, semínka i malé stromečky. Z Vašich fotografií pak vybereme vždy tři fotografie pro každou dřevinu. V jednotlivých měsících vytvoří trojce snímků koláž.

Snímky o velikosti min. 1MB ve formátech na šířku i na výšku zasílejte do 15. října prostřednictvím odkazu https://web.mmhk.cz/fotosoutez

Ke snímkům je třeba připojit souhlas s jejich použitím pro potřeby Městských lesů Hradec Králové a jméno autora, které bude u snímků uveřejněno. Autoři vybraných fotek získají tištěný kalendář a drobné dárky.

Seznam žádaných dřevin:

Listnaté dřeviny: dub letní, dub zimní, dub červený, buk lesní, habr obecný, jasan ztepilý, jilm habrolistý, bříza bělokorá, jeřáb ptačí, třešeň ptačí, lípa srdčitá a olše lepkavá.

Jehličnaté dřeviny: borovice lesní, smrk ztepilý, jedle bělokorá, modřín evropský, douglaska tisolistá a borovice vejmutovka.

Těšíme se na Vaše snímky.