Městské lesy Hradec Králové

Nová autobusová zastávka zavoní dřevem

30. 10. 2012

Do Dušiček zbývá už jen pár dní a pro návštěvníky královéhradeckého největšího hřbitova může být cestování letos o něco příjemnější. Městské lesy ve spolupráci s radnicí zajistili občanům na zastávce městské hromadné dopravy Lesní hřbitov jedinečnou čekárnu v dřevěném provedení.

S myšlenkou vybudovat na tomto místě čekárnu MHD operovala královéhradecká radnice už dříve. V srpnu však dostala spolupráce společnosti Městské lesy Hradec Králové s městem, coby vlastníkem pozemků, jasnější obrysy. „Stávající zastávka nevyhovovala potřebám občanů, domluvili jsme se proto se společností Městské lesy Hradec Králové a přistoupili k výstavbě, svým provedením výjimečného přístřešku. Výhody nové zastávky pocítí občané už o nadcházejícím dušičkovém svátku,“ přibližuje důvod vybudování nové zastávky Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku města královéhradeckého magistrátu. Nová čekárna, která začíná sloužit občanům v těchto dnech tak potvrdí komfort všem, kteří sem zavítají.

„Od prvního rozhodnutí ve věci stavby čekárny až po její otevření veřejnosti uběhly více než dva měsíce. Lesnímu prostředí více sluší toto přírodní provedení, které vyšlo i s projektem a veškerými přípravami na necelých sto tisíc korun. Věřím, že se nové stavbě vyhnou vandalové a co nejdéle bude cestujícím sloužit,“ dodal Milan Zerzán, ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Jde o jedinou zastávku na území města Hradec Králové, která je umístěna v podobném lesním prostředí. Ještě před dvěma lety se zde autobusy střetávaly s projíždějícími a po stranách cesty parkujícími vozidly. Nyní mohou návštěvníci hřbitova, bruslaři ale i pěší pohodlně zaparkovat na přilehlém parkovišti, což mohou ocenit všichni zvláště teď o svátcích, kdy je toto místo nejvíce navštěvované.

ZDROJ:

Tisková zpráva Magistrátu města Hradec Králové (Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí MmHK,magdalena.vlckova@mmhk.cz).