Městské lesy Hradec Králové

Okruh v městských lesích se v pondělí otevírá, stavbaři jsou stále ve střehu

15. 9. 2014

Okruh v městských lesích se v pondělí otevírá, stavbaři jsou stále ve střehu

Pouhých sedm týdnů se rodil v městských lesích unikátní okruh pro bruslaře, cyklisty a všechny návštěvníky příměstské přírody, kterým bude od pondělí ve zkušebním režimu sloužit. Stavbaři hlásí v podstatě hotovo, až na úpravy navazujících komunikací, příkopů a propustků. Do listopadu se tak mohou některé části 16km okruhu měnit na staveniště. Opatrnost je stále na místě, lesníci nabádají ke sledování značení.

Přestože měly ostré stavební práce trvat až do října, podařilo se stavební firmě vše uspíšit. „Stavební firma si poradila s mnohými nástrahami. V pondělí se oficiálně celý okruh otevře ve zkušebním režimu, kdy dojde k odstranění nedodělků, budou se ještě drobně upravovat příkopy a dojde i na propustky. Už to tedy nebude stavba v pravém slova smyslu,“ upřesňuje Milan Zerzán, ředitel městských lesů. Dodává, že se ve velice omezené míře mohou návštěvníci lesů, cyklisté a bruslaři na tomto úseku setkat ještě tváří tvář se stavbaři, takže je na místě dbát doporučení stavby.

S blížícím se ukončením stavby trvající sedm týdnů se lesníci i stavbaři často setkávali s neposlušnými lidmi, kteří bezprostředně po položení asfaltového povrchu projížděli těmito místy na kole i na bruslích. Ve vybraných lesních úsecích, kde jsou práce náročnější s ohledem na prostředí, se staveništi věnovala stavební firma necelých deset týdnů.

Celý okruh je veden po již opravené Hradečnici od lesního hřbitova k hájovně U Dvou šraňků, kde zabočí vlevo ke krytému ohništi, kde začaly první srpnový týden stavební práce, a odtud už mohou cyklisté a bruslaři nově pokračovat po cestě s asfaltovým povrchem ke Svinarům a Stříbrnému rybníku. Trasa dále vede krajem lesa po Smiřické hrázi ke Zděné boudě. Tady navazuje na asfaltovou komunikaci, která všechny zavede opět k lesnímu hřbitovu.Magdaléna Vlčková
tisková mluvčí MmHK
tel. +420 495 707 412
magdalena.vlckova@mmhk.cz