Městské lesy Hradec Králové

Přijďte si zarybařit na hradecký Stříbrňák

23. 4. 2015

Od letošního roku si můžete vyzkoušet sportovní vláčení na královéhradeckém Stříbrném rybníku. Všechny ulovené ryby musejí být šetrným způsobem vráceny zpět do vody, a to za pevně daných pravidel. Společnost Městské lesy Hradec Králové, která má rybník v péči, sem každoročně doplňuje potřebné množství ryb.

 

Sportovní vláčení formou „chyť a pusť“ si může přijít vyzkoušet každý. „Městské lesy prodávají zájemcům jednodenní pověření k rybolovu, které platí pouze pro tuto lokalitu. Podmínkou je šetrné vrácení ulovených ryb zpět do vody,“ vysvětluje Aneta Ježková z Městských lesů Hradec Králové. Rybolov na Stříbrném rybníku má svá pevně daná pravidla, která musejí být bez výjimky dodržována.

 

Kromě výše uvedeného způsobu rybaření je na Stříbrném rybníku možný i klasický sportovní rybolov. „Milovníci rybářských sportů si mohou zakoupit pověření ke sportovnímu rybolovu na Stříbrném rybníku. V prodeji jsou denní, třídenní, týdenní a roční pověření. Ulovené ryby si rybář může ponechat za podmínek uvedených v místním rybářském řádu,“ upozorňuje Aneta Ježková. Dozor a kontrolu vykonává zejména lesní stráž. Městská policie v případě odhalení rybáře bez povolení ohlašuje tuto skutečnost Policii ČR nebo kontaktuje porybného.

 

„Aby rybáři měli stále co lovit, dodáváme do rybníka na jaře a na podzim, celkem jednu tunu ryb. Ve vodě tam plavou i velcí trofejní kapři či jeseteři o délce více než jeden metr,“ prozrazuje Aneta Ježková a dodává, že do rybníka byla jarní várka ryb dodána tento týden z rybníka Šanovec.

Pověření je možné zakoupit na ředitelství Městských lesů Hradec Králové v Přemyslově ulici nebo u správce kempu na Stříbrném rybníku. Bližší informace naleznete na webových stránkách www.mestske-lesy.cz nebo u baštýře Jana Hýska na telefonním čísle 603 216 607.

 

Veškeré další informace včetně rybářských řádů: https://www.mestske-lesy.cz/prodej-ryb/.