Městské lesy Hradec Králové

Prodej dříví z městských lesů trhá letos rekord

20. 8. 2013

Prodej dříví z městských lesů trhá letos rekord

Velký sortiment, vstřícný a férový přístup zaměstnanců nebo třeba i odvoz vybraného dříví až domů. To jsou nejspíše hlavní důvody, díky kterým letos prodali lesníci rekordní množství palivového dříví. Dubů a bříz zákazníci však už nenakoupí tolik a od října navíc zřejmě podraží.   

O palivové dříví, které hradečtí lesníci čtvrtým rokem prodávají v bývalém muničním skladu za psím útulkem v Malšovicích, mají lidé stále větší zájem. „Myslíme si, že se lidé k nám rádi vracejí i z důvodu korektnosti, přístupu zaměstnanců a naší široké nabídce sortimentu od štípaných polínek v pytlích po rovnané palivo v metrech s možností dohody odvozu,“ míní Milan Zerzán, ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové. Dodává, že topení dřevem v kamnech nebo krbech se stalo v posledních letech hitem. Lidé se k němu vracejí především kvůli zdražování plynu a elektřiny.

Po suchém létě je dřevo prodávané v Malšovicích dostatečně proschlé. Ne vždy je totiž v lese koupené dřevo hned připravené k cestě do kamen nebo krbů. „Výhodou je, že kmeny v současné době svážené pro výrobu paliva jsou po loňské kalamitě již rok staré a částečně vyschlé, nejedná se proto o čerstvé dříví plné vody, nevhodné k přímému topení,“ vysvětluje Milan Zerzán.

Kvůli zákeřné loňské kalamitě není cílem lesníků přetěžování zdejších krásných rekreačních lesů, proto je množství dříví z dubů a bříz, určené k prodeji, omezeno. Sklad se přesto průběžně doplňuje.

„Městské lesy Hradec Králové se dlouhodobě s městem snaží tvořit pro Hradečany příjemné prostředí například v podobě nově rekonstruovaných cest, krytých ohnišť či zajímavých akcí pro veřejnost. Prodej dřeva je pro občany další vstřícná služba, která jim umožní si legálně a levně odvézt dříví pro vlastní potřebu domů nejen v období letního grilování,“ říká Martin Soukup, náměstek primátora s gescí pro majetek města a městské organizace.

Společnost Městské lesy Hradec Králové upozorňuje, že z důvodu nárůstu energií dojde v nejbližší době k úpravě cen a to převážně u uvedených listnatých sortimentů. Aktuální ceník včetně provozní doby zákazníci najdou na webových stránkách městské společnosti. Zájemci mohou zavolat na telefonní číslo 603 216 601, kde se s lesníkem domluví na podrobnostech.


Magdaléna Vlčková
tisková mluvčí MmHK
tel. 731 131 123
magdalena.vlckova@mmhk.cz