Městské lesy Hradec Králové

Rytířské hradiště chtěl někdo zapálit, má ho chránit kamera

15. 4. 2014

Hradec Králové, 14. dubna 2014


Rytířské hradiště chtěl někdo zapálit, má ho chránit kamera

Neuvěřitelné! O uplynulém víkendu se někdo pokusit zapálit nedávno postavené dřevěné rytířské hradiště pro děti v městských lesích. Naštěstí se to nepodařilo. Městská policie hodlá místo více sledovat a umístí zde navíc kameru. 

“Pro nás slušné lidi je to naprosto nepochopitelné. Děláte něco pro lidi a pak tohle. Stalo se to v mezipatře největší věže, kam někdo nanosil papíry a dřevo a zapálil je. Byl to jasný úmysl hradiště zapálit,” kroutí hlavou nadlesní Městských lesů Hradec Králové Tomáš Jankovský. Dodal, že apeluje na všechny slušné lidi, aby se nebáli a při spatření nějakého vandalského jednání věc oznámili. Nejde jen o tento případ, ale obecně. Například nedávno někdo ulomil jelenovi z lesní vyřezávané sochy sv. Huberta parohy.  

Na pokus o zapálení hradiště přišla v neděli hlídka městské policie při jeho kontrole. “Hlídka provedla kontrolu a zajistila, aby ohniště nemohlo vzplanout,” uvedl ředitel hradecké městské policie Miroslav Hloušek.  Strážníci zároveň chystají opatření, které by mělo více ochránit majetek. “Chceme k hradišti umístit kameru s přisvícením, pohybovým čidlem a audiovýstupem,” řekl ředitel strážníků.

Pokus o zapálení hradiště nebyl jediným pokusem zničit v lese majetek. Nedaleko rybníku Výskyt lesníci o víkendu našli několik desítek vytrhaných sazenic nedávno vysázených borovic. Zasadili je znovu, ale je otázkou, jak dlouho byly vytržené a zda tudíž nedošlo k zaschnutí kořenů. Na to jsou totiž borovice náchylné.


Magdaléna Vlčková
tisková mluvčí MmHK
tel. 731 131 123
magdalena.vlckova@mmhk.cz