Městské lesy Hradec Králové

Stěhování prasat divokých

27. 11. 2014

Dnešním dnem byly zakončeny práce na našem farmovém chovu divokých prasat přestěhováním dvou kňourů (samci prasete divokého) z chovu v Novém Městě nad Metují a naší Pepiny, která byla odchována u hájovny U Zeleného sloupku.

Kluky jsme pojmenovali Bob a Bobek. Všechna tři prasat se již seznámila a i přes prvotní nedůvěru se zdá, že spolu budou dobře vycházet. Podívejte se do fotogalerie, jak celá akce probíhala.


Ohradu s prasaty naleznete nedaleko lesní cesty Hradečnice asi 800 m od hájovny U Dvou šraňků směrem na Bělečko (odkaz na mapu: http://www.mapy.cz/s/erT2). Náš farmový chov nemá žádnou provozní dobu, přijít můžete kdykoli, dodržujte však bezpečnostní pokyny uvedené na vstupní tabuli a nestrkejte ruce dovnitř ohrady. 


Zvířata je povoleno krmit, a to zeleninou a ovocem, pšenicí, kukuřicí, ječmenem a ovšem, chlebem a rohlíky - čerstvé nebo dobře usušené, bez plísně! Pro krmení jsou na pozorovatelnách přímo k tomu určené dřevěné skluzy, po kterých krmivo padá na betonové plochy, kde je potrava v suchu a čistotě. 


Věříme, že na v novém domově bude našim divočákům líbit a brzy se chov rozroste o selata.