Městské lesy Hradec Králové

Víte, že les může být ukrytý i v kostce?

5. 6. 2015

Přijďte se přesvědčit 8. června 2015 od 11. hodin na náměstí 28. října do Hradce Králové.

 

Zahoukej jako sova! Jaká je lesnatost v Evropě? Na co se používá průměrka? A spousta dalších znalostních i zábavných úkolů čeká tento týden na zvídavé obyvatele či návštěvníky Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi a Kutné Hory.

 

A jak to celé vlastně vypadá? Dřevěná kostka, která se objeví vždy na jeden den na náměstí a přes obrazovku s kolemjdoucími vtipným způsobem komunikuje, dává úkoly, chválí a šikovné i odměňuje. Za projektem s názvem „Les v kostce“ stojí lesníci a lesnické organizace, které spojuje účast v certifikaci lesů systémem PEFC . Touto zábavnou a netradiční formou chtějí veřejnosti představit povolání lesníků a jejich úsilí o správné, trvale udržitelné hospodaření v českých lesích. S projektem putujeme po českých a moravských městech, 8. června 2015 se náš „Les v kostce“ objeví právě u vás!

 

Ing. Andrea Pondělíčková; PEFC Česká republika

 

PEFC Česká republika je správcem českého systému certifikace lesů, jehož hlavní cíle jsou podpora trvale udržitelného hospodaření v lesích, podpora spotřeby dřeva jako ekologicky obnovitelného zdroje a propagace odpovědného lesnictví. Městské lesy Hradce Králové jsou certifikovány tímto systémem.


PEFC je celosvětově nejrozšířenější systém certifikace trvale udržitelného hospodaření v lesích. V České republice je tímto systémem certifikováno již více než 70 % rozlohy lesů.