Městské lesy Hradec Králové

Vítězové soutěže o pojmenování maskota si užili výhru

7. 8. 2012

Za poslední měsíc nebylo mnoho pozitivních zpráv, o které by se mohly městské lesy podělit. Většina našich aktivit se nyní soustřeďuje na odstraňování škod způsobených červencovou kalamitou. Možná právě proto nás v minulých dnech potěšil děkovný e-mail od paní Jitky Mařáčkové, vedoucí učitelky ZŠ a MŠ Pohádka, která spolu s dětmi vyhrála v naší soutěži o pojmenování maskota borové šišky. Za vítězný návrh jména Šiškulka jsme pro ně zorganizovali půldenní pobyt na Mazurově chalupě spojený s výukou lesní pedagogiky, hrami, soutěžemi a opékáním...

Akce se uskutečnila na konci června a za vítěznou třídu čertíků se jí zúčastnilo 24 dětí doprovázených učitelkami Jitkou Mařáčkovou a Ivetou Haňavcovou. Jsme rádi, že se náš společný den na Mazurově chalupě vydařil a níže uveřejňujeme poděkování od mateřské školy.

„Za vítězný návrh, pojmenování Šiškulka, jsme si užili dopoledne v lese plné zábavy i dobrého jídla a ještě jsme si stačili prohlédnout část Pohádkové stezky. Počasí nám přálo, vlastnoručně opečené vuřty chutnaly opravdu skvěle a prostředí okolo Mazurových chalup nás nadchlo. Pro městské děti to byl opravdu nezapomenutelný zážitek spojený s ukončením školního roku. Rádi bychom poděkovali Městským lesům Hradec Králové za tuto formu ocenění a panu nadlesnímu Dostálovi za organizaci, vstřícnost a skvělou péči. Určitě se dál a snad i častěji budeme do hradeckých lesů vracet pro další zážitky,“ napsala Jitka Mařáčková, vedoucí učitelka ZŠ a MŠ Pohádka, Mandysova 1434, Hradec Králové.

MŠ Pohádka na Mazurově chalupě

MŠ Pohádka na Mazurově chalupě

MŠ Pohádka na Mazurově chalupě