Městské lesy Hradec Králové

Zákaz vstupu do lesů pominul

16. 10. 2012

Na téměř tři měsíce uzavřela červencová kalamita královéhradecké městské lesy, které se však z následků větrné bouře budou vzpamatovávat ještě několik desítek let. Díky maximálnímu nasazení městských lesníků byly 8. srpna zpřístupněny páteřní cesty na celém majetku a původně celoplošný zákaz vstupu byl nahrazen zákazem vstupu jen do střední části lesa. V těchto dnech zákaz vstupů do lesů pominul zcela. ...

Z důvodu odtěžení a zpracování většiny poškozených stromů větrnou kalamitou dne 5. července letošního roku byl rozhodnutím správního orgánu státní správy v těchto dnech zrušen zákaz vstupu do městských lesů.

"Po zrušení zákazu je vstup do lesa tak jako dříve, tedy na vlastní nebezpečí. Je však nutné počítat se zvýšeným pohybem lesní techniky na lesních cestách. Ty slouží zejména lesnímu provozu, a proto žádáme návštěvníky lesa, aby dbali pokynů našich lesníků a nesmyslně neriskovali. Bohužel se setkáváme s tím, že někteří nezodpovědní jedinci lezou na skládky dřeva nebo projíždějí na kolech pod hydraulickou rukou nakládající dřevo na odvozní soupravu,“ vysvětluje Radek Jůza z Městských lesů Hradec Králové.

ZDROJ:

Tisková zpráva Magistrátu města Hradec Králové ze dne 16. října 2012 (Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí MmHK, magdalena.vlckova@mmhk.cz).

kalamita v městských lesích -červenec 2012

FOTO: archiv MLHK