Městské lesy Hradec Králové

Rytířské hradiště chtěl někdo zapálit, má ho chránit kamera

Hradec Králové, 14. dubna 2014


Rytířské hradiště chtěl někdo zapálit, má ho chránit kamera

Neuvěřitelné! O uplynulém víkendu se někdo pokusit zapálit nedávno postavené dřevěné rytířské hradiště pro děti v městských lesích. Naštěstí se to nepodařilo. Městská policie hodlá místo více sledovat a umístí zde navíc kameru. 

“Pro nás slušné lidi je to naprosto nepochopitelné. Děláte něco pro lidi a pak tohle. Stalo se to v mezipatře největší věže, kam někdo nanosil papíry a dřevo a zapálil je. Byl to jasný úmysl hradiště zapálit,” kroutí hlavou nadlesní Městských lesů Hradec Králové Tomáš Jankovský. Dodal, že apeluje na všechny slušné lidi, aby se nebáli a při spatření nějakého vandalského jednání věc oznámili. Nejde jen o tento případ, ale obecně. Například nedávno někdo ulomil jelenovi z lesní vyřezávané sochy sv. Huberta parohy.  

Na pokus o zapálení hradiště přišla v neděli hlídka městské policie při jeho kontrole. “Hlídka provedla kontrolu a zajistila, aby ohniště nemohlo vzplanout,” uvedl ředitel hradecké městské policie Miroslav Hloušek.  Strážníci zároveň chystají opatření, které by mělo více ochránit majetek. “Chceme k hradišti umístit kameru s přisvícením, pohybovým čidlem a audiovýstupem,” řekl ředitel strážníků.

Pokus o zapálení hradiště nebyl jediným pokusem zničit v lese majetek. Nedaleko rybníku Výskyt lesníci o víkendu našli několik desítek vytrhaných sazenic nedávno vysázených borovic. Zasadili je znovu, ale je otázkou, jak dlouho byly vytržené a zda tudíž nedošlo k zaschnutí kořenů. Na to jsou totiž borovice náchylné.


Magdaléna Vlčková
tisková mluvčí MmHK
tel. 731 131 123
magdalena.vlckova@mmhk.cz