Městské lesy Hradec Králové

Aktuality


Kalendář Městských lesů 2018

Představujeme Vám kalendář Městských lesů 2018, který je vytvořen z fotografií zaslaných v loňském roce do naší soutěže.

 


Zimní bitva na Rytířském hradišti 13.1.2018

Srdečně Vás zveme na další ročník bitvy s názvem Dračí setba, kterou pro Vás uskuteční kroužek historického šermu Tesák.

Představení se koná 13.1.2018 od 14.00 hodin.

Těšíme se na Vás.


Krásné prožití svátků vánočních a mnoho dobrého v roce 2018 Vám přejí Městské lesy Hradec Králové a.s.


Děti sbíraly kaštany pro lesní zvěř

Zimní období je pro zvěř v lesích dobou tzv. nouze. Zdroje potravy jsou v přírodě omezené, proto ke krmelcům vyrážejí myslivci.
I zvěř v našich lesích dostává "na přilepšenou". Lesníci zvěři rozvážejí mimo jiné kaštany, které nasbíraly děti z hradeckých škol.


Divoká prasata mají větší obůrku

Obůrka byla zvětšena nejen pro větší pohodlí jejích obyvatel, ale také kvůli přístupu k vodě z potoka. Kaliště, které mají prasata celoročně k dispozici, totiž není v letních měsících dotatečné.


PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ BUDE UKONČEN DNE 16. 12. 2017

Prodej u hájovny Zelený sloupek končí již dnes, v pátek 15.12.


Napsali o nás: Stromky už se prodávají, čas kaprů teprve přijde

Více než dva tisíce vánočních stromků a přes sedm tun ryb mají připraveno pro předvánoční prodej hradecké městské lesy. Zatímco prodej stromků už městští lesníci u dvou hájoven zahájili 1. prosince, kapry zájemcům nabídnou až těsně před Vánoci, a to na čtyřech místech. Ceny stromků i ryb městská společnost nezvyšovala a zůstaly stejné jako vloni.


Napsali o nás: Stromek na Pouchově

HRADEC KRÁLOVÉ - Ozdobený váčnoční strom rozstvítili ve středu 6. prosince navečer v prostorách areálu královéhradecké Základní školy Pouchov společně zdejší učitelé, žáci, jejich rodiče a další příznivci školy. Připomněli si tak společně adventní čas, zpívaly se vánoční koledy a byl připomenut význam Vánoc jako takových. Vánoční strom darovaly do programu hradecké Městské lesy. Žáci se prezentovali krátkým kulturním vystoupením, podával se nealkoholický svařák a výborné vánoční cukroví, na jehož výrobě se podíleli právě žáci. Podle vyjádření ředitele školy Jiřího Otčenáška poputuje výtěžek z občerstvení a dobrovolného vstupného ve výši úctyhodných devíti tisíc korun na vánoční dárky a hračky pro Dětskou hemato-onkologii královéhradecké fakultní nemocnice. (ež)


Přijďte za námi na Lesfest již tuto sobotu

LesFest je festival dokumentárních filmů plný stromů, zvířat, medu a vůní. 
Konat se bude v sobotu 2.12. 2017 v Bio Central, Hradec Králové.Přijďte si pro Vánoční stromeček nebo kapra!

Prodej stromků bude zahájen 1. 12. 2017 u hájovny Marokánka a hájovny Zelený sloupek a potrvá až do vyprodání zásob.

Prodej kaprů je naplánován na 21. - 23. 12. 2017 na čtyřech místech (viz níže). Celoroční prodej každý čtvrtek na sádkách Datlík probíhá i v prosinci.Výlov rybníka Výskyt v sobotu 18. 11. 2017

Srdečně Vás zveme na výlov rybníka Výskyt, který se uskuteční v sobotu 18. 11. 2017.

Přijďte se podívat, jak probíhá výlov rybníka, koupit si čerstvě vylovenou rybu i něco dobrého na chuť.

Těšíme se na Vás!


Napsali o nás: Na Hradečnici lidé hazardovali se životem

Hradec Králové - Kupy jehličí, popadané větve, ale hlavně strom přes cestu, který držely jen dva elektrické dráty. Tak to v pondělí dopoledne vypadalo na zhruba půlkilometrovém úseku Hradečnice u lesního hřbitova.


Stromy padaly i v městských lesích. Návštěvu lesa si rozmyslete!

Včerejší silný vítr zasáhl i naše lesy. Lesníci postupně uvolňují cesty směrem od Hradce Králové. Škody zatím jen odhadujeme.


Fotofoutěž končí 31.10.2017!

Zbývá posledních pár dní do ukončení soutěže o fotografie hub do našeho kalendáře!Napsali o nás: Výlovy rybníků začínají, v sobotu bude možné koupit i ochutnat rybu z Datlíku

Štiku, candáta nebo klasického kapra nabídne sobotní výlov rybníku Datlík mezi Roudničkou a Novým Hradcem, kde Městské lesy Hradec Králové zahájí tradiční podzimní výlovy. Lidé z krajského města a okolí si budou moci koupit čerstvou rybu přímo z rybníku, v areálu sádek u Roudničky bude pro návštěvníky připravené i občerstvení včetně rybích specialit.