Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Výlov rybníka Výskyt v sobotu 18. 11. 2017

Srdečně Vás zveme na výlov rybníka Výskyt, který se uskuteční v sobotu 18. 11. 2017.

Přijďte se podívat, jak probíhá výlov rybníka, koupit si čerstvě vylovenou rybu i něco dobrého na chuť.

Těšíme se na Vás!


Napsali o nás: Na Hradečnici lidé hazardovali se životem

Hradec Králové - Kupy jehličí, popadané větve, ale hlavně strom přes cestu, který držely jen dva elektrické dráty. Tak to v pondělí dopoledne vypadalo na zhruba půlkilometrovém úseku Hradečnice u lesního hřbitova.


Stromy padaly i v městských lesích. Návštěvu lesa si rozmyslete!

Včerejší silný vítr zasáhl i naše lesy. Lesníci postupně uvolňují cesty směrem od Hradce Králové. Škody zatím jen odhadujeme.


Fotofoutěž končí 31.10.2017!

Zbývá posledních pár dní do ukončení soutěže o fotografie hub do našeho kalendáře!Napsali o nás: Výlovy rybníků začínají, v sobotu bude možné koupit i ochutnat rybu z Datlíku

Štiku, candáta nebo klasického kapra nabídne sobotní výlov rybníku Datlík mezi Roudničkou a Novým Hradcem, kde Městské lesy Hradec Králové zahájí tradiční podzimní výlovy. Lidé z krajského města a okolí si budou moci koupit čerstvou rybu přímo z rybníku, v areálu sádek u Roudničky bude pro návštěvníky připravené i občerstvení včetně rybích specialit.Výlov rybníka Daltík v sobotu 21. 10. 2017

Přijďte se podívat na ukázku vrcholu rybářského řemesla - na výlov rybníka Datlík. Na sádkách si pak můžete zakoupit čerstvou, právě vylovenou rybu. V nabídce bude kapr, ale i další druhy, například štika, sumec, candát či amur.
Občerstvení zajištěno!
Těšíme se na Vaši návštěvu.Sobotní výlovy Daltík a Výskyt

Poznamenejte si do kalendáře letošní sobotní výlovy pro veřejnost:

Datlík 21.10.
Výskyt 18.11.

Těšíme se na Vás!


Dnešním výlovem rybníka Roudnička začalo období výlovů v městských lesích

Podívejte se na fotografie z výlovu


Zveme Vás na Den lesní techniky

Nezapomeňte již tuto sobotu přijít na Den lesní techniky!

I letos jsme pro Vás připravili mnoho zajímavých historických i moderních lesních strojů, nástrojů a nářadí včetně ukázek. Ty se tento rok budou konat každou lichou hodinu, v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

Pro děti je jako vždy připraven zajímavý a poučný program. Těšit se můžete na lesnickou i mysliveckou pedagogiku, ukázky psů loveckých plemen a mnoho dalšího. 

Chybět nebude ani občerstvení U Vlka a u skladu palivového dříví.

Těšíme se na Vás!


Napsali o nás: U Hradce soutěžili houbaři. Vítěz za dvě a půl hodiny našel 15 kilo hub

Houby se v těchto dnech v lese nehledají, houby se sbírají. Přesvědčili se o tom desítky houbařů v okolí Hradce Králové. Konal se tu první ročník tak trochu neobvyklé soutěže ve sběru hub. Účastníci z lesa nosili plné košíky, vítěz jich musel část rozdat.

Celý článek zde: https://hradec.idnes.cz/soutez-houby-houbari-hradec-kralove-les-hradecky-fbj-/hradec-zpravy.aspx?c=A170930_151810_hradec-zpravy_mv


Obora pro divočáky se zvětšuje

Obůrka pro naše divoká prasata bude větší. Rozhodli jsme tak nejen pro jejich větší pohodlí, ale hlavně budou mít celoroční přístup k vodě z potoka.


Soutěž ve sbírání hub u Vlka! Sobota 30.9.

Přijďte si 30. 9. soutěžit do městských lesů!


Dětský den se skauty na Rytířském hradišti

Hradečtí skauti a Městské lesy Hradec Králové vás zvou již na 3. dětský den, který se uskuteční v sobotu 9. 9. 2017 od 9:00 do 17:00 na Rytířském hradišti v Městských lesích. Určen je především pro děti, ale na své si přijdou i rodiče, kteří si budou moct vyzkoušet třeba dřevorubeckou soutěž. Pro letošní rok jsme připravili dvě novinky. Tou první je možnost přijít již dopoledne a tou druhou je hromadná bitva o hradiště s papírovými koulemi v 11:00 a v 16:00.

Pro děti je připravena široká škála aktivit ­ od lanových překážek, přes tvořivé workshopy (odlévání stop zvěře, výroba talismanu, pletení korálků) až po šifrovací stezku nebo pečení hadů. To vše bude samozřejmě zdarma.

Těšíme se na Vás!


Co dělají lesníci v létě? Pokračují v boji proti kůrovcům

Kůrovci (podčeleď, do které patří lýkožrouti) jsou jedněmi z největších nepřátel lesníků. Boj proti nim je náročný, přesto se nesmí vzdávat.Vzpomínky na městské lesy

Podívejte se na rozhovor s Ing. Jaroslavem Slámou, lesníkem působícím v hradeckých lesích, u příležitosti jeho 92. narozenin.


Na houby s foťákem - fotosoutěž s městskými lesy

Houbařská sezóna v městských lesích je v plném proudu. Nezapomeňte při sbírání nějakou tu houbu také vyfotit a poslat do naší soutěže. Z vybraných fotografií hub vznikne nástěnný kalendář pro rok 2018.

Snímky o velikosti minimálně 1 MB (lépe ve formátu "na šířku") je možné do 31. října zasílat na http://web.mmhk.cz/fotosoutez/.