Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Nová krmítka v městských lesích!

Díky finančnímu příspěvku statutárního města Hradce Králové z Fondu na podporu veřejně prospěšných projektů jsme do našich lesů umístili šest nových krmítek a nakoupili pořádnou zásobu slunečnicových semínek. 


Přijďte v sobotu na výlov rybníka Výskyt!

Čekat na Vás bude, kromě výlovu samotného, bohaté občerstvení, rybí speciality i prodej čerstvých ryb přímo na hrázi. Očekáváme hlavně kapry, k dostání budou v omezené míře i dravé ryby. Pro ty je ale lepší přijít co nejdříve.


Vánoce s Městskými lesy - přijďte si pro stromek nebo kapra

I v letošním roce jsme pro Vás připravili několik prodejních míst stromků a kaprů. Stačí si jen vybrat!Nemohli jste přijít na výlov rybníku Cikán? Podívejte se na fotky z dnešního rána...Výlov rybníka Datlík se vydařil

Počasí přálo a návštěvníků přišlo nad očekávání. 
Všem, kteří se u nás dnes zakoupili rybu přejeme dobrou chuť!


Pozvánka na výlov rybníka Datlík

Již tuto sobotu! Přijďte se podívat na výlov, ochutnat uzené nebo smažené ryby a domů si můžete odnést právě vylovenou rybu.

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Výlovy v roce 2016

Přijďte se podívat na výlovy našich rybníků v roce 2016 a třeba si i zakoupit právě vylovenou rybu!

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Pátý ročník Dne lesní techniky je za námi!

Již tradiční akce v městských lesích se letos velmi vydařila. Počasí nám přálo a příznivců lesa, techniky, dobrého pití a zábavy se sešly doslova tisíce. Podívejte se, co všechno bylo v lese k vidění ...


Co nového v našich obůrkách?

Jeleni sika si pomalu zvykají na nový domov, ale zahlédnout je není nic snadného!

Zato u daňků a muflonů vládne pohoda. Oba daňci se letos mohou pochlubit nádherným parožím.

U divočáků nic nového není, přesto se za nimi zajděte podívat. Selátka se doma už dlouho neohřejí. Průběžně nacházejí nové domovy a poslední by mělo oboru opustit na konci října.


Nová Akropolis opět uklízela!

Děkujeme mezinárodní organizaci Nová Akropolis, skupině aktivní ekologie GEA a KMS NHK za každoroční úklid okolí rybníka Biřička!

Jsme velmi rádi, že se akce toho typu u nás realizují a to opakovaně :) Přesto, že sami úklid okolo ohnišť a altánů pravidelně provádíme, odpadků se i letos nasbíralo mnoho.


Tip na výlet: Přírodní památka Roudnička a Datlík

Přijďte do městských lesů obdivovat krásnou přírodu – vlhké slatinné louky v okolí rybníků Roudičky a Datlíku. Srdcem PP vede také část Vodnické a Planetární stezky.


Do obory se nastěhoval jelen sika Dybowského z lánské obory

V pořadí už třetí oboru otevřeli lesníci v hradeckých městských lesích. Obora je situována u vodní nádrže Na Olšině a návštěvníkům nabídne pozorování jelenů sika Dybowského. Laně i koloucha přivezli lesníci do příměstských lesů minulý týden, posledním přírůstkem je jelen, který byl do nové obory dopraven v 26. září z prezidentovy lánské obory.


Laň a kolouch jelena siky Dybowského v naší oboře!

Před pár minutami jsme do nové obory u rybníčka Na Olšině přivezli první obyvatele - laň a koloucha jelena siky Dybowského.

Brzy k nim přibude i jelen, datum stěhování však prozatím není jasné.


Úklid okolí rybníka Biřička

Mezinárodní organizace Nová akropolis Vás zve na akci v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko. 
Přijďte se středu 28. 9. 2016 pomoci s úklidem okolí rybníka Biřička.
Více informací v pozvánce.


Sekání trávy v městských lesích

Naše společnost pro své návštěvníky vytvořila kvalitní rekreační zázemí. Postavením altánu, vyrobením lavičky, zbudováním ohniště, odpadkového koše nebo informačního panelu ovšem naše práce nekončí. Důležitá je pravidelná kontrola a údržba. Ročně vynakládáme na tyto práce nemalé úsilí a finanční prostředky.


Den lesní techniky se blíží! 15. 10. 2016

Všichni jsou srdečně zváni na již tradiční akci v hradeckých lesích plnou lesních strojů, ukázek práce v lese a práce se dřevem. Chybět samozřejmě nesmí bohaté občerstvení.

Až si budete do kalendářů zapisovat "15. 10. 2016, Den lesní techniky", připište si také termíny výlovů našich rybníků. Stejně jako v loňském roce, i letos se budou vybrané výlovy konat v sobotu s prodejem ryb na hrázi.


Napsali o nás: Dětský den na Rytířském Hradišti se skauty

HRADEC KRÁLOVÉ – Druhý ročník zábavného Dětského odpoledne na Rytířském hradišti se konal o uplynulém víkendu v královéhradeckých městských lesích. Připravili ho sem hradečtí skauti. Po loňském úspěchu se na jedno odpoledne vrátily do této lokality adrenalinové lanové překážky a aktivity, výroba talismanů, tepání do kůže nebo třeba dřevorubecká soutěž pro tatínky. Děti si ke svým radovánkám mohly upéct na klacku hada z mouky a vyzkoušet si řadu dalších nabídek.


Napsali o nás: Posezení U Pytláka

HRADEC KRÁLOVÉ /SVINARY - Na dvě stě lidí se přišlo minulý týden v pátek rozloučit s létem a turistickou sezónou na sportovní okruh vedoucí městskými lesy do Svinar k místnímu lesnímu občerstvení. K posezení v teplém vlahém večeru jim k tomu hráli na kytary a zpívali volní muzikanti ze Svinar a okolí, známí z aktivit Spojených osad údolí Orlice.