Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Dětský den se skauty na Rytířském hradišti

Hradečtí skauti a Městské lesy Hradec Králové vás zvou již na 3. dětský den, který se uskuteční v sobotu 9. 9. 2017 od 9:00 do 17:00 na Rytířském hradišti v Městských lesích. Určen je především pro děti, ale na své si přijdou i rodiče, kteří si budou moct vyzkoušet třeba dřevorubeckou soutěž. Pro letošní rok jsme připravili dvě novinky. Tou první je možnost přijít již dopoledne a tou druhou je hromadná bitva o hradiště s papírovými koulemi v 11:00 a v 16:00.

Pro děti je připravena široká škála aktivit ­ od lanových překážek, přes tvořivé workshopy (odlévání stop zvěře, výroba talismanu, pletení korálků) až po šifrovací stezku nebo pečení hadů. To vše bude samozřejmě zdarma.

Těšíme se na Vás!


Co dělají lesníci v létě? Pokračují v boji proti kůrovcům

Kůrovci (podčeleď, do které patří lýkožrouti) jsou jedněmi z největších nepřátel lesníků. Boj proti nim je náročný, přesto se nesmí vzdávat.Vzpomínky na městské lesy

Podívejte se na rozhovor s Ing. Jaroslavem Slámou, lesníkem působícím v hradeckých lesích, u příležitosti jeho 92. narozenin.


Na houby s foťákem - fotosoutěž s městskými lesy

Houbařská sezóna v městských lesích je v plném proudu. Nezapomeňte při sbírání nějakou tu houbu také vyfotit a poslat do naší soutěže. Z vybraných fotografií hub vznikne nástěnný kalendář pro rok 2018.

Snímky o velikosti minimálně 1 MB (lépe ve formátu "na šířku") je možné do 31. října zasílat na http://web.mmhk.cz/fotosoutez/.


Soutěž s Českou televizí "Probuď déčko"

Městské lesy se zapojily do velké prázdninové soutěže s Českou televizí „Probuď déčko“.


Městské lesy obnovují jezírka

Česká republika se dle odborníků potýká s dlouhodobým suchem. Problém s nedostatkem vody mají v lesích nejen rostliny, ale i zvířata. Naše společnost se snaží budovat vhodná stanoviště pro organismy nejvíce ohrožené suchem – vodní a na vodní prostředí vázané rostliny a živočichy. Nabídky ryb na gril

Krásné počasí láká ke grilování! Využijte naší nabídky živých ryb:


Flétnový koncert na Mazurkách

Před Mazurovou chalupou proběhl již tradiční flétnový koncert ZŠ Býšť.
 
Dětem se koncert velmi vydařil a my pevně věříme, že se příští, již 5. ročník, bude konat zase v srdci PR Mazurovy chalupy.

Ohlédnutí za Cyklo-exkurzí v našich lesích

Východočeská pobočka STUŽ (Společnost pro trvale udržitelný život) v našich lesích v úterý 13. června uspořádala Cyklistickou přírodovědnou exkurzi.

Odbornou stránku zajišťovala botanička, entomolog a ornitolog, se kterými účastníci navštívili PP Černá stráň a Sítovka, PR Mazurovy chalupy, bývalou leteckou střelnici a okolí rybníka Výskyt.


MZe a SVOL podporují lesní pedagogiku v městských lesích

Naše společnost se i v letošním roce zapojila do projektu Poznávej les všemi smysly IV., a to prostřednictvím Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR.


Pozvánka na Festival sportu

Srdečně Vás zveme na Festivalu sportu, který proběhne ve dnech 16. – 18. 6. 2017 v Jiráskových sadech v rámci Mistrovství Evropy v basketbalu žen.

 


Fotogalerie z dětského dne BYLO NEBYLO

Podívejte se na krásné fotky pořízené panem Lenhartem na sobotním dětském dnu s Futurem.

Děkujeme a těšíme se na další ročník!


BYLO NEBYLO: Dětský den 3. 6. 2017

Nezapomeňte v sobotu přijít na druhý ročník dětského dnes s Futurem, na kterém se opět podílíme.

Těšit se můžete na mnoho soutěží v OC Futurum, ale i trasu plnou úkolů na Rytířském hradišti, o které bude svedena bitva!

Těšíme se na Vaši návštěvu.Poklad na Stříbrném rybníku

Letošní ročník Pokladu na Stříbrném rybníku se opět vydařil. 
Jsme rádi, že jsme se i letos připojili mezi desítky organizací, které se dětského dne účastnily.


Broučci U Pěti ježků

Na broukovišti U Pěti ježků se ubytovala rodinka nájemníků.


Nové ohniště u rybníčku Češík

U rybníčku Češík jsme pro Vás zbudovali další ohniště, kde je dovoleno rozdělávat oheň. Místo jsme doplnili pěti lavičkami. 

Oheň je možné rozdělávat jen v k tomu určenému ohništi. Manipulace s otevřeným ohněm v lesních porostech je přísně zakázána!


Pomáháme s dětským dnem

Srdečně Vás zveme na dětský den Poklad na Stříbrném rybníku, jehož jsme spoluorganizátory. 
Těšíme se na Vás v sobotu 20. 5. 2017!