Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

21. 3. Mezinárodní den lesů

Dnes celý svět slaví Mezinárodní den lesů. Poprvé se slavil 21. března 2013 a jeho účelem je oslava a zvýšení povědomí o významu všech typů lesních ekosystémů pro udržitelný rozvoj.


Napsali o nás: Článek z časopisu Zemědělec v regionu

V článku naleznete tipy na výlety, informace o našich lesích nebo o sociologickém šetření, které nám poskytlo mnoho zajímavých a překvapivých zjištění.


Mrazy pomáhají zpevnit lesní cesty

Právě probíhající holomrazy (bez sněhové přikrývky) nejsou sice pro přírodu právě příznivé, lesníci ale mají z nízkých teplot radost. Mráz zpevňuje lesní cesty, po kterých se pohybují v souvislosti se zimními težbami těžké stroje - traktory, harvestory, vyvážecí soupravy i nákladná automobily se dřevem.

Díky nízkým teplotám nedochází k poškození cest (vyjetí kolejí) a snižují se i škody v lesních porostech, kde probíhá těžba. Na některá vlhčí místa se stroje dostanou jen díky "zpevnění mrazem".


Zajímavosti z okolí Městských lesů: Divocí koně Na Plachtě

Děkujeme panu Horákovi za krásné video.


Hradecké lesy se letos rozšíří o novou interaktivní stezku i workoutové hřiště

nová interaktivní stezka siluet a mimiker, dřevěné workoutové hřiště, obora pro jeleny a také oprava hájovny na Černé stráni. To jsou plány Městských lesů Hradec Králové pro následující měsíce. Veřejnost se tak může těšit na další rozšíření zázemí pro aktivní odpočinek v příměstských lesích.Kalendář Městských lesů 2018

Představujeme Vám kalendář Městských lesů 2018, který je vytvořen z fotografií zaslaných v loňském roce do naší soutěže.

 


Zimní bitva na Rytířském hradišti 13.1.2018

Srdečně Vás zveme na další ročník bitvy s názvem Dračí setba, kterou pro Vás uskuteční kroužek historického šermu Tesák.

Představení se koná 13.1.2018 od 14.00 hodin.

Těšíme se na Vás.


Krásné prožití svátků vánočních a mnoho dobrého v roce 2018 Vám přejí Městské lesy Hradec Králové a.s.


Děti sbíraly kaštany pro lesní zvěř

Zimní období je pro zvěř v lesích dobou tzv. nouze. Zdroje potravy jsou v přírodě omezené, proto ke krmelcům vyrážejí myslivci.
I zvěř v našich lesích dostává "na přilepšenou". Lesníci zvěři rozvážejí mimo jiné kaštany, které nasbíraly děti z hradeckých škol.


Divoká prasata mají větší obůrku

Obůrka byla zvětšena nejen pro větší pohodlí jejích obyvatel, ale také kvůli přístupu k vodě z potoka. Kaliště, které mají prasata celoročně k dispozici, totiž není v letních měsících dotatečné.


Napsali o nás: Stromek na Pouchově

HRADEC KRÁLOVÉ - Ozdobený váčnoční strom rozstvítili ve středu 6. prosince navečer v prostorách areálu královéhradecké Základní školy Pouchov společně zdejší učitelé, žáci, jejich rodiče a další příznivci školy. Připomněli si tak společně adventní čas, zpívaly se vánoční koledy a byl připomenut význam Vánoc jako takových. Vánoční strom darovaly do programu hradecké Městské lesy. Žáci se prezentovali krátkým kulturním vystoupením, podával se nealkoholický svařák a výborné vánoční cukroví, na jehož výrobě se podíleli právě žáci. Podle vyjádření ředitele školy Jiřího Otčenáška poputuje výtěžek z občerstvení a dobrovolného vstupného ve výši úctyhodných devíti tisíc korun na vánoční dárky a hračky pro Dětskou hemato-onkologii královéhradecké fakultní nemocnice. (ež)


Přijďte za námi na Lesfest již tuto sobotu

LesFest je festival dokumentárních filmů plný stromů, zvířat, medu a vůní. 
Konat se bude v sobotu 2.12. 2017 v Bio Central, Hradec Králové.Napsali o nás: Na Hradečnici lidé hazardovali se životem

Hradec Králové - Kupy jehličí, popadané větve, ale hlavně strom přes cestu, který držely jen dva elektrické dráty. Tak to v pondělí dopoledne vypadalo na zhruba půlkilometrovém úseku Hradečnice u lesního hřbitova.


Fotofoutěž končí 31.10.2017!

Zbývá posledních pár dní do ukončení soutěže o fotografie hub do našeho kalendáře!

Napsali o nás: U Hradce soutěžili houbaři. Vítěz za dvě a půl hodiny našel 15 kilo hub

Houby se v těchto dnech v lese nehledají, houby se sbírají. Přesvědčili se o tom desítky houbařů v okolí Hradce Králové. Konal se tu první ročník tak trochu neobvyklé soutěže ve sběru hub. Účastníci z lesa nosili plné košíky, vítěz jich musel část rozdat.

Celý článek zde: https://hradec.idnes.cz/soutez-houby-houbari-hradec-kralove-les-hradecky-fbj-/hradec-zpravy.aspx?c=A170930_151810_hradec-zpravy_mv