Městské lesy Hradec Králové

Video

Lesníci lákají na jeleny sika

Lesníci lákají na jeleny sika

26.9.2016 -  Hradecké městské lesy mají novou oboru s jeleny sika Dybowského. Laně i koloucha přivezli lesníci do příměstských lesů minulý týden, posledním přírůstkem je jelen, který byl do nové obory transportován v pondělí 26. září z prezidentovy lánské obory.


Městské lesy lákají tisíce návštěvníků

Městské lesy lákají tisíce návštěvníků

16.8.2016 -  Tisíce návštěvníků lákají během letních měsíců k aktivně strávenému času hradecké městské lesy. Královéhradecké zelené plíce jsou oázou klidu i aktivního vyžití. Za posledních roky se toho v této části východočeské metropole hodně změnilo a lidé si pobyt v této krásné části města užívají…


V městských lesích sociologický průzkum

V městských lesích sociologický průzkum

16.8.2016 -  V hradeckých městských lesích probíhá za pomoci studentů katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové sociologický průzkum. Šetření začalo v květnu letošního roku a dokončeno bude zhruba za rok. Získané údaje pomohou lesníkům zjistit řadu užitečných údajů, které rozklíčují, jak atraktivním rekreačním zázemím jsou pro návštěvníky hradecké městské lesy. Podobný průzkum v historii městských lesů nikdy neprobíhal. Více informací nám prozradil ředitel městských lesů Milan Zerzán.


 Daňci i divočáci jsou lákadlem městských lesů

Daňci i divočáci jsou lákadlem městských lesů

26.7.2016 -  Desítky malých i velkých návštěvníků zavítají denně k oborám v hradeckých městských lesích, kde jsou k vidění divoká prasata, daňci nebo třeba muflon. Nádherná podívaná v hradeckých lesích je ještě atraktivnější, protože tady na vlastní oči můžete sledovat i jejich mláďata.