Městské lesy Hradec Králové

Video

Městské lesy po letech patří běžkařům

Městské lesy po letech patří běžkařům

7.1.2017 -  Pořádná dávka sněhu, která napadla na začátku letošního roku, otevřela hradecké městské lesy běžkařům. Příznivci tohoto sportu mají v lesích komfortní běžkařské stopy, které lesníci sami vytvořili za pomoci speciální techniky. Nádhernou projížďku na běžkách v městských lesích si můžete užít na trasách dlouhých 25 kilometrů. Naposledy se v městských lesích upravovaly trasy pro běžky před pěti lety.


LESFEST nabídl nejen dokumenty

LESFEST nabídl nejen dokumenty

5.11.2016 -  LESFEST  je festival filmů o lese plný stromů, hub, mechu a kapradí. V kině Bio Central v Hradci Králové se uskutečnil 2. 11. 2016 a návštěvníci viděli dokumentární filmy o lese, promluvili si s odborníky a také ochutnali kančí guláš. Bylo toho ale mnohem více…


Výlovy začaly - první na řadě byl Datlík

Výlovy začaly - první na řadě byl Datlík

30.10.2016 -  Kouzlo podzimních výlovů mohli okusit letos poprvé lidé na rybníku Datlík. Ten leží mezi Novým Hradcem a Roudničkou a netradiční atmosféru i s nákupem čerstvých ryb si nenechaly ujít stovky návštěvníků. Městské lesy Hradec Králové chystají v průběhu podzimu ještě výlov dalších rybníků.


Lesníci lákají na jeleny sika

Lesníci lákají na jeleny sika

26.9.2016 -  Hradecké městské lesy mají novou oboru s jeleny sika Dybowského. Laně i koloucha přivezli lesníci do příměstských lesů minulý týden, posledním přírůstkem je jelen, který byl do nové obory transportován v pondělí 26. září z prezidentovy lánské obory.