Městské lesy Hradec Králové

Prodej paliva, štěpky a mulčovací kůry

Od 8. 1. 2019 si můžete krácené palivo na délky 50, 33 a 25 cm zakoupit v praktické bedně o objemu 1 prostorový metr. Bednu Vám naložíme naší technikou. Za bednu zaplatíte zálohu 100 Kč. Při vrácení nepoškozené bedny Vám bude záloha vrácena. Můžete také vyměnit prázdnou bednu za plnou a zaplatit jen palivo v ní.

 

Od roku 2009 nabízíme celoroční prodej rovnaného palivového dříví. Jedná se o dříví krácené na délku polen 1m, převážně i štípané, což je lepší z hlediska vysychání a snazší manipulace (může obsahovat max. 10 % kuláčků). Na území, které spravujeme, mají převahu vysoce kvalitní borovice lesní tvořící genovou základnu východočeské borovice vyznačující se rovným kmenem s jemným větvením. V těžbě listnatého dřeva převažuje dub, bříza, olše a lípa. Dříví je manipulováno ve všech třídách jakosti a dle požadavků odběratelů. Dříví se prodává v prostorových metrech (prm= polena o délce 1m x 1m výšce a 1m šířce). V případě zájmu krátíme polena i na kratší délky (50 cm - kotle na dříví, 33cm – krbová kamna).

Od roku 2011 jsou v prodeji i pytlovaná polínka o délce 20cm, jak jehličnatá, vhodná na podpal, tak i dub a bříza, ideální do krbových kamen nebo pro venkovní grilování. Objem je přibližně 25l. Výhoda pytlovaných polínek spočívá ve snadné a čisté manipulaci včetně ulehčení práce se dřevem. K odvozu není potřeba přívěsný vozík, protože se vejde do běžného kufru u osobního vozidla.

Prodej probíhá každé úterý 14.00 - 18.00 hodin v zastřešené hale u psího útulku v Malšovicích (příjezd po asfaltové komunikaci od lesního hřbitova) do vyprodání zásob. Hotové sortimenty si kupující naloží a odvezou vlastními prostředky. Po dohodě je možné doporučit dopravce. Odběr většího množství paliva a kráceného paliva je nutno vždy dohodnout předem v prodejně nebo telefonicky. Příjezd vozidel pro naložení paliva musí být v předstihu tak, aby kupující naložený vozík zaplatil v prodejní době. Při odběru většího množství (cca 10 prm) lze řešit i mimo pracovní dobu.

Upozornění: Zaplacením dřeva souhlasíte s druhem, množstvím a kvalitou. Případné pozdější reklamace nemohou být uznány. Děkujeme, Městské lesy Hradec Králové a.s.

Ceník palivového dřeva, štěpky, mulčovací kůra a kolíků naleznete v sekci Ceníky. Bližší informace o prodeji naleznete u níže uvedeného pracovníka.

KONTAKT::

Vojtěch Louda
mobil: 603 216 601