Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

PŘÍSPĚVEK NA PROJEKT "Rozšíření potravní nabídky pro lesní faunu"

Město Hradec Králové ze svého rozpočtu na péči o životní prostředí města a ekologické projekty na rok 2019 přispělo na úhradu nákladů za výsadbu ovocných dřevin, které rozšíří potravní nabídku pro lesní faunu (zvěř) a to částkou 25 000 Kč. Vysázeny byly třešně, hrušně a jabloně, jejichž plody zpestří jídelníček lesní zvěře a (především v době květu) esteticky obohatí městské lesy.

Děkujeme.


Zastupitelé hodnotí změnu provozovatele Kempu Stříbrný rybník

Od ledna 2020 oficiálně převzala do své správy společnost Městské lesy Hradec Králové areál Kempu Stříbrný rybník. Společnost chystá v areálu řadu výrazných změn. V plánu jsou nové chatky, toalety, sportoviště, úpravy pláže a mnohé další. Na lednovém zasedání zastupitelstva města Hradec Králové jsme se zastupitelů napříč politickým spektrem zeptali: Jak hodnotíte změnu provozovatele Kempu Stříbrný rybník a připravované oživení areálu? Podívejte se na odpovědi…


Napsali o nás: Stříbrný rybník u Hradce se změní. Přibudou hřiště, minigolf i safari stany

Velkolepé plány mají lesníci s areálem Stříbrného rybníka, který od ledna oficiálně převzala do své správy společnost Městské lesy Hradec Králové. Do modernizace kempu investují osm milionů korun. V plánu jsou nové chatky, sportoviště, toalety i vodní atrakce. Areál chce lákat i na změny v restauraci.

Zimní bitva na Hradišti již tuto sobotu 11. 1. 2020!

Již zítra se na Rytířském hradišti koná tradiční zimní bitva s názvem Dračí setba, kterou si pro Vás připravil dětský kroužek historického šermu Tesák.

Dračí setba: 11. 1. 2020 od 14.00 hodin

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Jak připravit Hradeckého kapra na štědrovečerní stůl? Poradí Vám v Magazínu Quartier

Hradecký kapr se stal mediální hvězdou v Magazínu Quartier, kde Vám poradí, jak takové hapra správně připravit, aby Vaše štědrovečerní věčeře dopadla na jedničku.


Prodeje vánočních stromků ukončen

Vážení zákazníci, všechny naše stromky už našli své majitele.

Prodej Vánočních stromků byl 19. 12. 2019 UKONČEN.

Děkujeme za pochopení a přejeme krásné a pohodové vánoční svátky.


Napsali o nás: Městské lesy Hradec Králové chtějí za 4 miliony korun oživit areál Stříbrného rybníka

Čtyři miliony korun chtějí v první fázi investovat do obnovy rekreačního areálu Stříbrný rybník Městské lesy Hradec Králové. Ty kemp převzaly po bývalém nájemci, společnosti BK Tour. Podobnou částkou by se na investicích do areálu mohlo podílet i město. Stávající chatky totiž nutně potřebují opravu a v plánu je i úprava pláží a vytvoření lesoparku. Na návštěvu kempu vyrazil reportér Václav Pilný.


Prodeje vánočních stromků z městských lesů

Přijďte si k nám zakoupit stromky z plantáží i prořezávek.


Jeleni sika Dybowského již ve větším

Obůrka byla zvětšena tak, aby měla zvěř stálý přístup k vodě z rybníčku Na Olšině. Altánek s krytým ohništěm samozřejmně zůstává vně ohrady.


I les má svého majitele, chovejte se podle toho!

Neznámý vandal poškodil stromy v našich lesích poblíž Bělečka. Zřejmě tam pořádal závody bez našeho vědomí a souhlasu. Při té příležitosti osekal, vyřezal a jinak poničil stromy podél trasy, která navíc vedla mimo lesní cesty, což lesní zákon jasně zakazuje.


Předvánoční prodeje stromků a ryb 2019

I v letošním roce Vám nabízíme možnost zakoupit si vánoční stromky z prořezávek i plantáží vypěstované v našich hradeckých lesích.

Na Vašem stole na Štědrý den nesmí chybět Hradecký kapr - podpořte tradiční české Vánoce a kupte si tradiční rybu z místních rybníků.


Změna provozní doby na skladu palivového dříví

UKONČENÍ PRODEJE NA SKLADU PALIVOVÉHO DŘÍVÍ 29.11.2019.

Opět otvíráme 6.1.2020.


Výsledky fotografické soutěže Stromy Městských lesů 2020!

Naší soutěže se v letošním roce zúčastnilo 44 autorů s celkem 219 fotografiemi. Protože v letošním roce tvoří každou stranu kalendáře tři fotografie, bylo vybráno 36 nejlepších snímků od 19 autorů. Našimi výherci jsou:


Ohlédnutí za výlovem rybníka Datlík

Za krásné fotografie děkujeme panu Janu Švorcovi!


Ztracený medvěd u Mazurovy chalupy

Jeden exemplář tohoto ohroženého druhu se pohyboval v blízkosti Mazurovy chalupy. Protože byl evidentně osamocen a dezorientován, byl našimi pracovníky odchycen a převezen na ředitelství, kde čeká na svého majitele.

Zvíře je v pořádku, utrpělo pouze malou tržnou ránu na pravé přední tlapě.


Výlov rybníka Výskyt 23.11.2019

Zveme Vás na sobotní výlov rybníka Výskyt dne 23. 11. 2019. Přijďte se podívat na průběh výlovu, seznámit se s rybářským řemeslem a koupit si čerstvou rybu, právě vytaženou z vody.


Den lesní techniky a Festival dřeva již tuto sobotu 12. 10. 2019!

Předpověď počasí slibuje sluníčko a 20 °C. Přijďte strávit příjemný podzimní den do městských lesů.
Těšíme se na Vás.Výlov rybníka Datlík 26.10.2019

Zveme Vás na sobotní výlov rybníka Datlík dne 26. 10. 2019. Přijďte se podívat na průběh výlovu, seznámit se s rybářským řemeslem a koupit si čerstvou rybu, právě vytaženou z vody.


Vandalové řádili u Biřičky

Lavičku u ohniště u Biřičky zničili vandalové, kteří byli zřejmě líní dojít si do lesa nasbírat trochu dřeva.
Jejich chování je pro nás naprosto nepochopitelné.