Městské lesy Hradec Králové

AktualityDnes je Mezinárodní den ptactva. Nezapomeňte fotit ptáčky do naší soutěže!

Fotky ptáčků z městských lesů zasílejte do 15. října na adresu http://web.mmhk.cz/fotosoutez/.

Z vybraných fotografií vznikne kalendář pro rok 2019.


Selátka jsou na světě!

26.3.2018 se Pepině a Bobovi narodilo deset selátek. Dnes poprvé vylezli z úkrytu - podívejte se, jak se jim na sluníčku líbilo. Za fotografie děkujeme panu Lenhartovi.

Prosíme návštěvníky, aby se okolo ohrady chovali tiše a nebrali s sebou své psy.

Děkujeme!


Práce na lesní tělocvičně začaly

Na ploše, která se nachází hned naproti cyklozastávky U Pytláka, pokáceli naši lesníci staré borovice, které byly z velké části poškozeny hnilobu způsobující houbou ohňovcem. Na ploše byly ponechány duby, které se brzy zazelenají, jejich koruny se díky většímu oslunění zahustí a nad lesní tělocvičnou bude příjemný stín.


Lýkovce v Černé stráni se obsypaly květy

Lýkovec jedovatý je menší keř s krásným latinským názvem Daphne mezereum. Jak napovídá jeho název, není radno si pochutnávat na jeho plodech, kterých k usmrcení člověka postačí pouhých 12 kusů.


Nesahejte na mláďata! Mějte na jaře své psy na vodítku!

Někdy nejlepší, co můžete udělat, je nedělat nic.


21. 3. Mezinárodní den lesů

Dnes celý svět slaví Mezinárodní den lesů. Poprvé se slavil 21. března 2013 a jeho účelem je oslava a zvýšení povědomí o významu všech typů lesních ekosystémů pro udržitelný rozvoj.


Napsali o nás: Článek z časopisu Zemědělec v regionu

V článku naleznete tipy na výlety, informace o našich lesích nebo o sociologickém šetření, které nám poskytlo mnoho zajímavých a překvapivých zjištění.


Mrazy pomáhají zpevnit lesní cesty

Právě probíhající holomrazy (bez sněhové přikrývky) nejsou sice pro přírodu právě příznivé, lesníci ale mají z nízkých teplot radost. Mráz zpevňuje lesní cesty, po kterých se pohybují v souvislosti se zimními težbami těžké stroje - traktory, harvestory, vyvážecí soupravy i nákladná automobily se dřevem.

Díky nízkým teplotám nedochází k poškození cest (vyjetí kolejí) a snižují se i škody v lesních porostech, kde probíhá těžba. Na některá vlhčí místa se stroje dostanou jen díky "zpevnění mrazem".


Zajímavosti z okolí Městských lesů: Divocí koně Na Plachtě

Děkujeme panu Horákovi za krásné video.


Hradecké lesy se letos rozšíří o novou interaktivní stezku i workoutové hřiště

nová interaktivní stezka siluet a mimiker, dřevěné workoutové hřiště, obora pro jeleny a také oprava hájovny na Černé stráni. To jsou plány Městských lesů Hradec Králové pro následující měsíce. Veřejnost se tak může těšit na další rozšíření zázemí pro aktivní odpočinek v příměstských lesích.Kalendář Městských lesů 2018

Představujeme Vám kalendář Městských lesů 2018, který je vytvořen z fotografií zaslaných v loňském roce do naší soutěže.

 


Zimní bitva na Rytířském hradišti 13.1.2018

Srdečně Vás zveme na další ročník bitvy s názvem Dračí setba, kterou pro Vás uskuteční kroužek historického šermu Tesák.

Představení se koná 13.1.2018 od 14.00 hodin.

Těšíme se na Vás.


Krásné prožití svátků vánočních a mnoho dobrého v roce 2018 Vám přejí Městské lesy Hradec Králové a.s.


Děti sbíraly kaštany pro lesní zvěř

Zimní období je pro zvěř v lesích dobou tzv. nouze. Zdroje potravy jsou v přírodě omezené, proto ke krmelcům vyrážejí myslivci.
I zvěř v našich lesích dostává "na přilepšenou". Lesníci zvěři rozvážejí mimo jiné kaštany, které nasbíraly děti z hradeckých škol.


Divoká prasata mají větší obůrku

Obůrka byla zvětšena nejen pro větší pohodlí jejích obyvatel, ale také kvůli přístupu k vodě z potoka. Kaliště, které mají prasata celoročně k dispozici, totiž není v letních měsících dotatečné.Napsali o nás: Na Hradečnici lidé hazardovali se životem

Hradec Králové - Kupy jehličí, popadané větve, ale hlavně strom přes cestu, který držely jen dva elektrické dráty. Tak to v pondělí dopoledne vypadalo na zhruba půlkilometrovém úseku Hradečnice u lesního hřbitova.