Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Napsali o nás: Na Hradečnici lidé hazardovali se životem

Hradec Králové - Kupy jehličí, popadané větve, ale hlavně strom přes cestu, který držely jen dva elektrické dráty. Tak to v pondělí dopoledne vypadalo na zhruba půlkilometrovém úseku Hradečnice u lesního hřbitova.


Fotofoutěž končí 31.10.2017!

Zbývá posledních pár dní do ukončení soutěže o fotografie hub do našeho kalendáře!

Napsali o nás: U Hradce soutěžili houbaři. Vítěz za dvě a půl hodiny našel 15 kilo hub

Houby se v těchto dnech v lese nehledají, houby se sbírají. Přesvědčili se o tom desítky houbařů v okolí Hradce Králové. Konal se tu první ročník tak trochu neobvyklé soutěže ve sběru hub. Účastníci z lesa nosili plné košíky, vítěz jich musel část rozdat.

Celý článek zde: https://hradec.idnes.cz/soutez-houby-houbari-hradec-kralove-les-hradecky-fbj-/hradec-zpravy.aspx?c=A170930_151810_hradec-zpravy_mv


Co dělají lesníci v létě? Pokračují v boji proti kůrovcům

Kůrovci (podčeleď, do které patří lýkožrouti) jsou jedněmi z největších nepřátel lesníků. Boj proti nim je náročný, přesto se nesmí vzdávat.Vzpomínky na městské lesy

Podívejte se na rozhovor s Ing. Jaroslavem Slámou, lesníkem působícím v hradeckých lesích, u příležitosti jeho 92. narozenin.


Městské lesy obnovují jezírka

Česká republika se dle odborníků potýká s dlouhodobým suchem. Problém s nedostatkem vody mají v lesích nejen rostliny, ale i zvířata. Naše společnost se snaží budovat vhodná stanoviště pro organismy nejvíce ohrožené suchem – vodní a na vodní prostředí vázané rostliny a živočichy. Broučci U Pěti ježků

Na broukovišti U Pěti ježků se ubytovala rodinka nájemníků.


Nové ohniště u rybníčku Češík

U rybníčku Češík jsme pro Vás zbudovali další ohniště, kde je dovoleno rozdělávat oheň. Místo jsme doplnili pěti lavičkami. 

Oheň je možné rozdělávat jen v k tomu určenému ohništi. Manipulace s otevřeným ohněm v lesních porostech je přísně zakázána!
Naše nabídka "ke stažení" obsahuje omalovánky i pracovní sešity pro děti!

Chodíte s dětmi rádi do lesa? Víte, jak se tam správně chovat?

Zkuste si vytisknout naše omalovánky, které Vám hravou formou prozradí, co je pro les dobré a co ne.Asfaltový okruh se opět uklízí!

Patříte mezi sportovce, kteří se už nemohou dočkat bruslařské sezóny 2017? Máme pro Vás dobrou zprávu. O zametání asfaltového okruhu lesních cest se i letos postarají Technické služby, a to každý pátek počínaje dneškem.

Přijďte o víkendu do přírody, užít si jarního počasí, zasportovat si nebo si pochutnat na kýtě na grilu v bufetu U Vlka. 


Už jste si všimli nového mola u rybníčku Kříž?

Postaveno bylo na podzim, aby sloužilo jako plošina pro nájezd baštýře a usnadnilo tak přikrmování ryb. 
Až půjdete okolo, zkuste se na hladinu Kříže podívat "s nadhledem".


Napsali o nás: Jediný ‚železný lyžař‘ v republice připravil pro běžkaře v okolí Hradce Králové upravenou stopu

Běžkaři se po několika letech dočkali upravených běžeckých stop v lesích kolem Hradce Králové. Postarali se o to pracovníci hradeckých městských lesů s pomocí speciálně vyrobeného stroje. Ten stihnul za den protáhnout až 25 kilometrů vyznačené trasy. Zařízení je v České republice naprostým unikátem.