Městské lesy Hradec Králové

Hradecký med

Momentálně dostupný pouze luční med.

Med prodáváme na ředitelství naší společnosti na Novém Hradci Králové každý všední den od 7.00 do 14.00 hodin.

Společnost nabízí produkty vyrobené z včelího medu, kterými jsou lesní a luční med. Oba medy jsou čistými koncentráty rostlin pocházejících z významných přírodních lokalit Černá stráň a Mazurovy chalupy. Luční med tak může obsahovat nektar hořce hořepníku, vstavače obecného, prstnatce májového a dalších rostlin druhově nesmírně pestrých luk. Lesní med pak nektar květů z přirozených porostů a z medujících dubů.

Všechny tyto výrobky jsou v úrovni BIO kvality s ohledem na čistotu lokality, ze které med pochází, ale i výrobní postupy, kdy nejsou používány chemické konzervanty.

 

LUČNÍ MED

PŘÍRODNÍ MED Z LUK EVROPSKY VÝZNAMNÉ LOKALITY, PŘÍRODNÍ REZERVACE MAZUROVY CHALUPY

Je čistým koncentrátem nektaru hořce hořepníku, vstavače obecného, prstnatce májového a dalších rostlin druhově nesmírně pestrých luk této evropsky významné lokality. Má vyšší obsah ovocného a hroznového cukru a mnoho bílkovin rostlinného původu. Jeho barva je převážně světlá, má velmi příjemnou chuť i vůni. Přirozenou vlastností tohoto medu je krystalizace, která nemá žádný vliv na jeho kvalitu.

 luční med

 

LESNÍ MED

PŘÍRODNÍ MED Z MEDUJÍCÍCH DUBŮ PŘÍRODNÍ PAMÁTKA ČERNÁ STRÁŇ

Je čistým koncentrátem nektaru květů z přirozených porostů a z medujících dubů nacházejících se v přírodní památce Černá stráň. Díky svému původu obsahuje lesní med některé látky propolisové povahy a vyšší podíl cenných minerálů. Vyznačuje se velmi lahodnou chutí a jemnou vůní. Zůstává dlouho tekutý, krystalizuje velmi pomalu. Je tmavé červenohnědé až hnědočerné barvy.

 

Oba naše medy jsou od roku 2021 certifikovány jako REGIONÁLNÍ PRODUKT HRADECKO.

 

Ceník naleznete v sekci Ceníky.

KONTAKT:
Městské lesy Hradec Králové a.s.
Přemyslova 219
500 08 Hradec Králové
e-mail: mlhk@vslesy.cz
tel.: 495 272 656