Městské lesy Hradec Králové

Knihy z hradeckých lesů

Knihy si můžete zakoupit na ředitelství naší společnosti na Novém Hradci Králové každý všední den od 7.00 do 14.00. Mezi 14.00 a 19.00 hodinou raději po telefonické domluvě (tel. 495 272 656). Ceník naleznete zde.


Kniha Pověsti z hradeckých lesů

Autor: Marta Pohnerová, Milan Zerzán

Paní Pohnerová, ve spolupráci s ředitelem společnosti Ing. Zerzánem, napsala 36 příběhů založených na pověstech o původu místních názvů v hradeckých lesích. Zajímá Vás, kde vzaly svá jména rybníky Šanovec, Češík, Datlík nebo Cikán? Proč lidé říkají U Obrázku, U Křivé lípy, ve Vlčích jamách nebo na Černé stráni? Kde jsou Masný krámy, Žižkův vrch, Židovo jezero nebo Cikánský plácek? To a mnoho dalšího se můžete dočíst v nové knize Pověstí z hradeckých lesů. Na zadní straně desek naleznete také přehlednou mapku s vyznačením všech míst. S touto knihou tak můžete zajímavým způsobem poznávat celé městské lesy, včetně míst, kam byste sami možná nezavítali. V návaznosti na knihu vznikl projekt financovaný Královéhradeckým krajem a společností Elektrárny Opatovice. Díky němu byly do lesa umístěny dřevěné poutače s pověstmi.

Více informací k projektu v sekci Tipy na výlety.

   


Kniha Duše stromů

Autor: Marta Pohnerová, Milan Zerzán

V knize jsou zajímavými způsoby popsány různé dřeviny naší přírody. Ke každému stromu naleznete krátký příběh či pohádku, znalosti našich babiček a léčitelů i základní informace o dřevině.

Kniha je vhodná je pro děti i dospělé, kteří se chtějí dovědět o stromech kolem nás a hnedají více než jen strohé encyklopedické popisy.
DALŠÍ KNIHY Z MĚSTSKÝCH LESŮ ... Knihy u nás již nejsou k dostání, možno zakoupit v některých knihkupectvích či na internetu.
 

Pohádky z hradeckých lesů

Autor: Marta Pohnerová

Příběhy pohádkové i poučné jsou určeny převážně pro děti od 3 do 10 let. Knihou je inspirována Pohádková stezka vedoucí našimi lesy. Více informací o stezce naleznete v sekci Tipy na výlety.


Pohádky skřítka Buchtičky a Černé Tečky

Autor: Marta Pohnerová

příběhy pohádkové i poučné jsou určeny převážně pro děti od 3 do 10 let. 


Pohádky z hradeckých rybníků

Autor: Marta Pohnerová

říběhy pohádkové i poučné jsou určeny převážně pro děti od 3 do 10 let. Knihou je inspirována Vodnická stezka vedoucí našimi lesy. Více informací o stezce naleznete v sekci Tipy na výlety.