Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Získali jsme dotaci na modernizaci rybářství od Evropské unie

Naše společnost získala dotaci od Evropské unie, díky kterému jsme modernizovali náš rybářský provoz.


MULTIFUNKČNÍ HŘIŠTĚ U KEMPU STŘÍBRNÝ RYBNÍK JE OTEVŘENO!

V pátek jsme slavnostně otevřeni nově zrekonstruované hřiště v blízkosti Kempu Stříbrný rybník.HRADECKÉ ČARODĚJNICE NA STŘÍBRNÉM RYBNÍKU

Městské lesy Hradec Králové a.s. a agentura Daniela Models vás zvou na 3. ročník čarodějnické akce do Kempu Stříbrný rybník.


U Kempu Stříbrný rybník je zbrusu nové hřiště vhodné pro širokou škálu sportů

Naše společnost díky finanční podpoře Nadace ČEZ „grantové řízení Oranžové hřiště“, Královéhradeckého kraje a statutárního města Hradec Králové kompletně zrekonstruovala hřiště u příjezdu do Kempu Stříbrný rybník. Hřiště má nový moderní povrch a vybavení, díky kterému je možné zahrát si basketbal, volejbal, tenis, nohejbal aj. a díky mobilním mantinelům i florbal.


Přečtěte si články o převzetí hradeckého útulku naší společností

Městské lesy Hradec Králové a.s. převzali hradecký útulek před dvěma měsíci. Přečtěte si, co vše se změnilo a co ještě chystáme.


V hradeckých lesích se v tyto dny sází stromky

Umělou obnovu používáme tam, kde chceme změnit nebo obohatit dřevinnou skladbu původního lesa. Sázíme především duby, buky, ale také javory, douglasky, modříny, jedle, olše, jilmy, třešně a javory.


V našich lesích se česaly šišky borovic

V jarním období probíhá v lesích výsadba nových stromků. Ty si lesní podniky kupují v lesních školkách. Kde ale vzaly školky semena dřevin?


Uzavření skladu palivového dříví na Velký pátek

Upozornění: Na Velký pátek 29. 3. 2024 bude sklad palivového dříví v Malšovicích uzavřen. Děkujeme za pochopení.


Ze dřeva z našich lesů vznikne pravěká studna

Jsme velmi hrdí, že můžeme být součástí úžasného projektu výroby repliky pravěké studny staré více jak 7 000 let, kterou právě ze dřeva z našich lesů vyrábějí archeologové z Archeoparku pravěku Všestary a to pravěkými výrobními postupy a nástroji.


Kvalitu vody ve Stříbrném rybníce zlepší candáti

Candáti přispívají k rozvoji přirozeného potravního řetězce v rybníce. Vypustili jsme jich okolo 500 kusů.


Vyšlo o nás: Hradecký útulek se změnil na azyl pro zvířata. Pracují tam srdcaři a zavedli i tzv. Mazlící čtvrtky

Vydáme se do lesa, kde je i v tomto předjaří hezky. A popovídáme si také o hradeckém útulku pro psy a kočky, který mají nově na starost hradečtí lesníci. Mají s ním velké plány, tak jsem moc rád, že nám o tom všem poví ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.


Napsali o nás: Lesní divadlo spolkla příroda. Hradec jej oživí a přidá otočné jeviště

Hradec Králové chce obnovit unikátní lesní divadlo, z něhož zbylo jen torzo. Asi před sto lety vzniklo u nynější Hájovny Zelený sloupek. Město se o zapomenutém místě dozvědělo teprve loni. Už letos začne s obnovou, dokonce ve velkém stylu. Uvažuje o otočném jevišti.


Jelen milu se léčí

Děkujeme všem za zájem o zdraví našeho jelena. O zranění víme a již byla zahájena léčba.


Archeologický experiment v našich lesích

Archeologové z Archeoparku pravěku Všestary v našich lesích pokáceli dub kamennými sekyrami. Experiment jim pomůže s hodnocením archeologických nálezů.


Útulek pro opuštěná zvířata převzala společnost Městské lesy Hradec Králové a.s.

Od 1. 2. 2024 jsme do své správy převzali hradecký útulek. Rozhodli jsme se pro nový začátek. Útulku jsme dali nové jméno „Azyl pro opuštěná zvířata“, nový web www.azylprozviratahk.cz, nový tým zaměstnanců a také jsme založili facebookový profil „Azyl pro zvířata Hradec Králové“.


Od dnešního dne máme ve správě hradecký útulek

Dali jsme mu jméno AZYL PRO ZVÍŘATA, protože to je přesně to, čím chceme být.


U Kempu Stříbrný rybník je zbrusu nové hřiště vhodné pro širokou škálu sportů

Naše společnost díky finanční podpoře Nadace ČEZ „grantové řízení Oranžové hřiště“ a statutárního města Hradec Králové kompletně zrekonstruovala hřiště u příjezdu do Kempu Stříbrný rybník.


Naše společnost se účastní dvou zajímavých projektů

Naše společnost se účastní dvou zajímavých projektů spolu s Výzkumným ústavem lesního hospodářství a myslivosti, Mendelovou univerzitou v Brně a Univerzitou Karlovou v Praze.


Chystáme se na velkou změnu: Převzetí útulku již 1. února

Hradecké technické služby definitivně končí s provozováním městského útulku pro opuštěná zvířata v Malšovicích. Ten budeme od února spravovat my.