Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Velikonoční rozvoz Hradeckého kapra

E-SHOP HRADECKÝ KAPR: Oslavte Velikonoce trochu netradičně.
Po úspěšném projektu s rozvozem Hradeckého kapra až k vašim dveřím vám nabízíme novou velikonoční akci. Dovoz Hradeckého kapra, ale také pstruha, si můžete objednávat přes web www.hradeckykapr.cz

V oboře s divočáky už nejsou selátka

Bohužel vám musíme sdělit, že celý letošní vrh selátek uhynul. Konkrétní důvod neznáme. Již delší dobu nikdo z našich pracovníků selata neviděl, v posledních dnech Pepina začala vycházet sama a zdá se, že znovu přišla do říje.


Staré sádky u rybníka Datlík nahradí tůň pro vodní živočichy

Nepoužívané sádky u hráze rybníka Datlík se nacházejí v přírodní památce Roudnička a Datlík. Díky přispění Královéhradeckého kraje z nich uděláme tůň vhodnou pro živočichy a rostliny vázané na vodní prostředí.
Navazujeme tak na naši dlouhodobou snahu budovat a obnovovat tůně v městských lesích.

 


Nabídka paliva v celých kmenech

Věděli jste, že kromě kráceného a štípaného paliva na skladu palivového dříví nabízíme k prodeji palivo v celých kmenech?
V případě zájmu kontaktujte pana Lukáše Hýska na e-mailu odbyt@vslesy.cz nebo telefonu +420 602 467 224.

Napsali o nás: Bachyně Pepina, ikona obůrek hradeckých městských lesů, má letos 10 selátek. Už se prohání po lese

Hradecké městské lesy patří k nejatraktivnějším a turisticky nejoblíbenějším na východě Čech. Což bylo znát i v posledním roce na návštěvnosti, kdy lidí, kteří tam chodí načerpat sílu, ještě přibylo. Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové a.s. je dnes naším hostem.


Hlasujte v anketě Událost roku 2020 v Hradci Králové

Převzetí a rekonstrukce Kempu Stříbrný rybník naší společností se díky vám může stát Událostí roku 2020 v Hradci Králové.
Za podporu děkujeme.

Selátka jsou na světě

V letošním vrhu mají Pepina a Bob deset selátek. 

Chovejte se u obrůky tiše a nevoďte k plotu psy.

Děkujeme.


Aktuálně na sádkách Datlík: KAPR PSTRUH SIVEN

V aktuální nabídce sádek Datlík naleznete:

  • Pstruh: 175 Kč/kg
  • Siven: 189 Kč/kg
  • Hradecký kapr (regionální produkt Hradecko): 98 Kč/kg

Přijďte si pro čerstvou rybu každý čtvrtek od 14.00 do 18.00 hodin na sádky Datlík  (50°10'15"N, 15°50'8"E).


Nabídka: prodej sena

Nabízíme k prodeji balíky sena o průměru 1,25 m.

Cena 500 Kč/ks.


Výchova lesa? ŘEZAT ŘEZAT ŘEZAT

V nedávné době jsme vám představili, jak se v našich lesích snažíme obnovovat porosty PODROSTNÍM způsobem (viz náš příspěvek 22. 1. 2021). Na těchto plochách se vytvoří věkově i druhově rozrůzněný porost bez vzniku holé plochy, který je stabilnější a odolnější než stejnověké monokultury. Jak se ale s porostem pracuje dále? Můžeme ho nechat růst „jako dříví v lese“? Rozhodně ne, chceme-li za 100 let kvalitní dřevo na výrobu trámů, nábytku apod.Napsali o nás: V Královéhradeckém kraji jsou skvělé podmínky pro běžkování. Krkonoše jsou pasé, v kurzu budou Orlické hory

Díky teplotám, které jsou hluboko pod bodem mrazu, se stále drží dostatek sněhu i v nížinách. Po několika letech je sněhová nadílka i v Hradci Králové. Běžkaři proto vyráží do městských lesů. Spousta běžkařů vymění Krkonoše za Orlické hory. Očekává se tu velký nápor turistů.


Městské lesy jsou lesní honitbou roku 2019

Naší společnosti se v loňském roce povedlo získat prestižní ocenění Honitba roku 2019 za činnost při zlepšování životního prostředí pro zvěř.


COVID-19 v Městských lesích

Někteří zaměstnanci naší společnosti byli, bohužel, zasaženi nemocí COVID-19. Z těchto důvodů nebude v tomto týdnu možné se dovolat na pevnou linku na ředitelství. Ze stejného důvovu nebudou upraveny běžecké trasy, i když podmínky by to umožňovaly. Nejsme schopni vše organizačně zajistit.

Omlouváme se za případné potíže.


Město Hradec Králové podpoří hnízdění ptactva a netopýrů v městských lesích

Město Hradec Králové se v roce 2021 chystá podpořit projekty zaměřené na ekologii a péči o životní prostředí v rámci svého dotačního programu. Ani letos nezapomíná na ptactvo hradeckých lesů, které ze svého rozpočtu dlouhodobě podporuje.


Holoseče? Jde to i jinak … PODROSTNÍ způsob hospodaření v městských lesích

Lesnictví má velmi dlouho tradici a za její historii se vyvinulo mnoho způsobů jak pečovat o les, jak ho obnovovat po těžbě. Dnes je nejčastějším způsobem holosečné hospodaření – po naplánované těžbě či kalamitě se vytvoří paseka, která zaroste přirozeně nebo se na ni stromky vysadí. Naši lesníci ale pracují i jinak.


Napsali o nás: Hradecké lesy zaznamenávají rekordní návštěvnost, lidé jsou ukáznění

Zatímco se kvůli pandemii koronaviru zpomalil život, uzavřely se provozovny, zrušily akce, tak zcela opačný jev zaznamenávají za poslední měsíce Městské lesy Hradec Králové. Lesníci navíc chystají řadu novinek.PF 2021

Všechno nejlepší do roku 2021, hodně štěstí, osobních i pracovních úspěchů a především pevné zdraví Vám přejí Městské lesy Hradec Králové a.s.


KONČÍ PRODEJE VÁNOČNÍCH STROMKŮ

Dnes, 17. 12., končí prodeje vánočních stromků na obou našich prodejních místech, hájovně Marokánka i Zelený sloupek. Kupovat můžete ještě dnes v prodejní době od 8:00 do 16.30 hodin.

Děkujeme za přízeň a přejeme všem pohodové Vánoce a úspěšný rok 2021.