Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Poděkování Městu Hradec Králové za podporu

Děkujeme Městu Hradec Králové za dlouhodobou podporu našich projektů v oblasti cestovního ruchu. V letošním roce město podpořilo vznik pracovních sešitů k naučné stezce pro děti.


Výlety na jedničku z našich lesů

Minuli jste Výlety na jedničku? Podívejte se na to nejlepší z Hradce Králové a našich lesů...Uzavření skladu palivového dříví ve svátek 28. 10. 2022

V pátek 28. 10. 2022 bude uzavřen sklad palivového dříví v Malšovicích.

Děkujeme za pochopení.


Napsali o nás: V bývalé pískovně Marokánka v hradeckých lesích vzniká pestrý ekosystém

Bývalá pískovna Marokánka v královéhradeckých lesích šest let po rekultivaci připomíná přírodní laboratoř na testování biotopů. Srdcem ekosystému je dvouhektarové jezero, které zajišťuje lokalitě dostatek vody a mimořádně rychlý růst stromů. 

Napsali o nás: Po zvěřinovém guláši se na Stříbrňáku jen zaprášilo. Podívejte se.

Soutěž o nejlepší gulášek ze zvěřiny, poznávací stezka pro děti, ale hlavně představení myslivosti. Den s myslivci si v kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové užily tisíce lidí. Byli jste tam také?


Výlovy pro veřejnost 2022

A je to tu. S podzimem přichází období výlovů. I letos vám nabídneme výlovy rybníků Datlík a Výskyt s prodejem ryb na hrázi a občerstvením.Program Dne s myslivci

V sobotu 15. 10. 2022 se na vás budeme těšit v Kempu Stříbrný rybník. Konat se bude druhý ročník Dne s myslivci. Podívejte se, co všechno jsme pro vás připravili.


Poděkování Nové Akropolis za úklid okolí rybníka Biřička

Během deštivého svátečního dopoledne 28. září proběhl tradiční úklid okolí rybníka Biřičky.


Nabídka sádek Datlík

Zajděte si dnes, nebo kterýkoli jiný čtvrtek, na naši prodejnu ryb na sádkách Datlík.


Napsali o nás: Dávají věcem šanci na druhý život. Obliba reuse pointů v Hradci roste

Před modrým kontejnerem s nápisem Reuse point stojí několik horských kol. Uvnitř pak v policích najdeme knihy, nádobí, obrazy, hračky, dětské přilby na kolo nebo další sportovní vybavení. „Když něco vyvážím do sběrného dvora, tak sem vždycky nakouknu a chvilku se tady prohrabu,“ říká Gábina Smetanová, která zkoumá kupu knih. Nakonec si dvě vybere a obsluze platí 20 korun.


Napsali o nás: Město chce zlepšit kvalitu vody ve Stříbrném rybníku

Stříbrný rybník v areálu stejnojmenného kempu je oblíbenou turistickou atrakcí na Hradecku. Bohužel voda v rybníce během letních měsíců vlivem vysokých teplot postupně ztrácí na kvalitě.


Napsali o nás: Lesní okruh dostane poslední úsek, inline bruslaři zmizí ze silnice

Asfaltový okruh v lesích u Hradce Králové, který si oblíbili inline bruslaři i cyklisté, se po osmi letech od vybudování konečně uzavře. Sportovci už nebudou muset sdílet několik set metrů dlouhý úsek s auty a městskou hromadnou dopravou.


Kam v sobotu s dětmi? Na Stříbrný rybník!

Konec prázdnin zpříjemní dětem i jejich rodičům oblíbená tradiční akce Poklad na Stříbrném rybníku. Ta začíná v sobotu 27. srpna od 13 hodin ve stejnojmenném kempu a koupališti v Hradci Králové. Účastníci budou na více než dvou desítkách stanovišť rozmístěných nejen v areálu kempu Stříbrný rybník, ale také v okolních hradeckých lesích, sbírat body, za které získají různé druhy odměn či zážitky na místních atrakcích.


DEN S MYSLIVCI 15. 10. 2022

Připravujeme pro vás již druhý ročník Dne s myslivci. Akce se bude konat 15. října od 10.00 hodin v Kempu Stříbrný rybník. Těšíme se!


V městských lesích se pro děti otevřela nová naučná stezka

Stezka „Po stopách přírody“ seznámí návštěvníky s vybranými zvířaty žijícími v místních lesích a mnoha zajímavostmi na ekologická témata.


Zlepšujeme kvalitu vody ve Stříbrném rybníku – pomohou nám štiky

Kvalita vody ve Stříbrném rybníce je často diskutovaným tématem i přesto, že rozbory vody bývají v pořádku (podívejte se na www.koupacivody.cz). Jedná se o přírodní vodu, je tedy zakalená přirozeně se barvící do hněda. Ke konci sezóny se někdy objevují i sinice, řešení tohoto problému je ale velmi složité, nákladné a s nejistým výsledkem.


Uzavření skladu paliva první týden v červenci

Upozorňujeme, že od 4. do 8. 7. 2022 bude sklad palivového dříví z provozních důvodů uzavřen.
Děkujeme za pochopení.

Upozornění! Z důvodu vysokého zájmu o palivové dříví jsou některé sortimenty zcela vyprodány!

Ověřte si dostupnost vámi požadovaného sortimentu...