Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Hlasujte v anketě Událost roku 2020 v Hradci Králové

Převzetí a rekonstrukce Kempu Stříbrný rybník naší společností se díky vám může stát Událostí roku 2020 v Hradci Králové.
Za podporu děkujeme.

Selátka jsou na světě

V letošním vrhu mají Pepina a Bob deset selátek. 

Chovejte se u obrůky tiše a nevoďte k plotu psy.

Děkujeme.


Aktuálně na sádkách Datlík: KAPR PSTRUH SIVEN

V aktuální nabídce sádek Datlík naleznete:

  • Pstruh: 175 Kč/kg
  • Siven: 189 Kč/kg
  • Hradecký kapr (regionální produkt Hradecko): 98 Kč/kg

Přijďte si pro čerstvou rybu každý čtvrtek od 14.00 do 18.00 hodin na sádky Datlík  (50°10'15"N, 15°50'8"E).


Nabídka: prodej sena

Nabízíme k prodeji balíky sena o průměru 1,25 m.

Cena 500 Kč/ks.


Výchova lesa? ŘEZAT ŘEZAT ŘEZAT

V nedávné době jsme vám představili, jak se v našich lesích snažíme obnovovat porosty PODROSTNÍM způsobem (viz náš příspěvek 22. 1. 2021). Na těchto plochách se vytvoří věkově i druhově rozrůzněný porost bez vzniku holé plochy, který je stabilnější a odolnější než stejnověké monokultury. Jak se ale s porostem pracuje dále? Můžeme ho nechat růst „jako dříví v lese“? Rozhodně ne, chceme-li za 100 let kvalitní dřevo na výrobu trámů, nábytku apod.Napsali o nás: V Královéhradeckém kraji jsou skvělé podmínky pro běžkování. Krkonoše jsou pasé, v kurzu budou Orlické hory

Díky teplotám, které jsou hluboko pod bodem mrazu, se stále drží dostatek sněhu i v nížinách. Po několika letech je sněhová nadílka i v Hradci Králové. Běžkaři proto vyráží do městských lesů. Spousta běžkařů vymění Krkonoše za Orlické hory. Očekává se tu velký nápor turistů.


Městské lesy jsou lesní honitbou roku 2019

Naší společnosti se v loňském roce povedlo získat prestižní ocenění Honitba roku 2019 za činnost při zlepšování životního prostředí pro zvěř.


COVID-19 v Městských lesích

Někteří zaměstnanci naší společnosti byli, bohužel, zasaženi nemocí COVID-19. Z těchto důvodů nebude v tomto týdnu možné se dovolat na pevnou linku na ředitelství. Ze stejného důvovu nebudou upraveny běžecké trasy, i když podmínky by to umožňovaly. Nejsme schopni vše organizačně zajistit.

Omlouváme se za případné potíže.


Město Hradec Králové podpoří hnízdění ptactva a netopýrů v městských lesích

Město Hradec Králové se v roce 2021 chystá podpořit projekty zaměřené na ekologii a péči o životní prostředí v rámci svého dotačního programu. Ani letos nezapomíná na ptactvo hradeckých lesů, které ze svého rozpočtu dlouhodobě podporuje.


Holoseče? Jde to i jinak … PODROSTNÍ způsob hospodaření v městských lesích

Lesnictví má velmi dlouho tradici a za její historii se vyvinulo mnoho způsobů jak pečovat o les, jak ho obnovovat po těžbě. Dnes je nejčastějším způsobem holosečné hospodaření – po naplánované těžbě či kalamitě se vytvoří paseka, která zaroste přirozeně nebo se na ni stromky vysadí. Naši lesníci ale pracují i jinak.


Napsali o nás: Hradecké lesy zaznamenávají rekordní návštěvnost, lidé jsou ukáznění

Zatímco se kvůli pandemii koronaviru zpomalil život, uzavřely se provozovny, zrušily akce, tak zcela opačný jev zaznamenávají za poslední měsíce Městské lesy Hradec Králové. Lesníci navíc chystají řadu novinek.PF 2021

Všechno nejlepší do roku 2021, hodně štěstí, osobních i pracovních úspěchů a především pevné zdraví Vám přejí Městské lesy Hradec Králové a.s.


KONČÍ PRODEJE VÁNOČNÍCH STROMKŮ

Dnes, 17. 12., končí prodeje vánočních stromků na obou našich prodejních místech, hájovně Marokánka i Zelený sloupek. Kupovat můžete ještě dnes v prodejní době od 8:00 do 16.30 hodin.

Děkujeme za přízeň a přejeme všem pohodové Vánoce a úspěšný rok 2021.


Napsali o nás: Milion lidí navštíví ročně hradecké městské lesy. Letos bude bilance asi ještě větší a rekordní

Teď už míříme do královéhradeckého lesa, který nejenže je zařazen do speciální kategorie se zvýšenou rekreační funkcí, ale navíc zde pěstují stromky určené na Vánoce a chovají hradecké kapry, kteří byli certifikovaní jako regionální produkt.


Vánoční Hradec Králové

Letošní výzdoba Velkého náměstí se opravdu povedla. Jsme rádi, že jsme se na projektu mohli podílet i my a to darem šesti boroviček na doplnění hlavního vánočního stromu.

Poděkování za příspěvek na naši první sezónu v Kempu Stříbrný rybník

Naše první sezóna coby provozovatele Kempu Stříbrný rybník je za námi a my bychom rádi poděkovali všem pracovníkům a partnerům, kteří nám ji pomohli uskutečnit.

Zvláštní poděkování pak patří statutárnímu městu Hradec Králové za finanční příspěvek z programu Rozvoj cestovního ruchu II. kolo - 20DCR02 na výrobu roll-upu a platy sezónních pracovníků recepce.

Děkujeme.


NOVINKA: Eshop s Hradeckým kaprem

Ve spolupráci s NA ZMRZKU jsme pro vás na letošní Vánoce připravili novinku – rozvoz Hradeckého kapra až k vašim dveřím.


Předvánoční prodeje ryb a stromků 2020

Už se chystáte na Vánoce? Přemýšlíte, kde letos pořídíte stromeček a kapra? Kupte si produkty z hradeckých lesů!