Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Den s myslivci objektivem pana Zdeňka Puše

Jak jste si to s námi v sobotu užili? Podívejte se...


Čeká nás nový úkol: Budeme spravovat útulek v Malšovicích

Naše společnost se rozhodla podat nabídku na správu útulku pro opuštěná zvířata v Malšovicích a město Hradec Králové souhlasilo. Chceme dát útulku novou podobu, nové jméno, prostě začít znovu. Cena rektora TUZVO – film Lesy budoucnosti

Dokumentární film Lesy budoucnosti, který režírovala Jana Škopková a svůj hlas mu propůjčil herec Aleš Háma, získal na 39. mezinárodním filmovém festivalu Agrofilm Cenu rektora Technické univerzity ve Zvolenu. Podařilo se nám tak prosadit v konkurenci 90 dokumentů ze 22 zemí světa. Ocenění si velmi vážíme, děkujeme organizátorům festivalu i hodnotící komisi.


Uzavření skladu paliva v pátek 29. 9. 2023!

UPOZORNĚNÍ: V pátek 29. 9. 2023 bude uzavřen sklad palivového dříví. Děkujeme za pochopení.


I letos bude Den s myslivci

Letošní ročník Dne s myslivci nabídne zajímavý program na pódiu, bohatý doprovodný program, kulinářské speciality a hudební program na závěr.


V září pro vás pořádáme České zlato na Stříbrňáku

23. 9. 2023!

Přehlídka velkých i malých pivovarů.
Zveme vás na dobré jídlo a dobré pivo. Po celou dobu akce je zajiště prodej teplých i studených jídel, netradiční občerstvení (ryby, zvěřina apod.). Čekají na vás pivní soutěže o ceny.
Pro rodiny s dětmi je zajištěn dětský koutek.
Vstup zdarma.

Akce se koná s podporou města Hradec Králové. Děkujeme.


Dnes jsme oficiálně otevřeli Lesní běžeckou stezku. Přijďte vyzkoušet zdravé běhání

Stezku naleznete u asfaltové lesní cesty Hradečnice asi 200 m od lesního hřbitova.


OBDOBÍ MIMOŘÁDNÝCH KLIMATICKÝCH PODMÍNEK: Zákaz rozdělávání ohňů

Z důvodu déletrvajícího období bez dešťových srážek v kombinaci s mimořádně teplým a suchým počasím vyhlašuje hejtman Královéhradeckého kraje OBDOBÍ MIMOŘÁDNÝCH KLIMATICKÝCH PODMÍNEK.


Uzavření skladu paliva v pátek 7. 7. 2023!

V pátek 7. 7. 2023 bude z důvodu závodní dovolené uzavřen sklad palivového dříví v Malšovicích. Děkujeme za pochopení.


Letos jsme pro naše návštěvníky připravili nové interaktivní tabule

Naučte se správně přikrmovat ptáčky, procvičte si stopy zvěře nebo poskládejte živočichy z naší přírody.
Tabule naleznete na Hradišti, na hřišti u našeho ředitelství na Novém Hradci a v kempu Stříbrný rybník.
Informační tabule finančně podpořili Elektrárny Opatovice. Děkujeme!

Pomáháme s řešením sporů o střelnici v Malšovicích

Kolem armádní střelnice na okraji Hradce Králové by mohl vzniknout mohutný protihlukový val. Ač je ukrytá v lesích, přesto o ní většina obyvatel Malšovic i Malšovy Lhoty moc dobře ví. Na hluk si dlouho neúspěšně stěžují. Val je dalším z pokusů radnice, jak se s tím vypořádat.


V blízkosti lesního hřbitova již vzniká lesní okruh pro běžce

Tentokrát jsme se zaměřili na zdravý běh. Chtěli bychom sportovcům nabídnout zdravou alternativu městských chodníků nebo asfaltových cest. Proto právě budujeme 800 m dlouhý okruh v blízkosti lesního hřbitova, jehož povrch je speciálně vytvořen tak, aby byl vhodný pro běh.


Poděkování městu Hradec Králové za podporu

Děkujeme statutárnímu městu Hradec Králové za finanční podporu našeho projektu Propagace rekreační oblasti Městské lesy Hradec Králové - Kemp Stříbrný rybník. 


POZOR na nebezpečí požárů

Delší sucho výrazně zvýšilo nebezpečí požárů. Prosíme, abyste důrazně dodržovali lesní zákon, dle kterého je v lesích zakázáno rozdělávat oheň nebo s ním jakkoli manilupovat. Například kouření může být požárním rizikem!


Český rozhlas slaví 100 let u nás v kempu. Gratulujeme!

Český rozhlas Hradec Králové je náš dlouhodobý partner a jsme rádi, že oslaví své kulaté výročí v našem kempu. Přijďte i vy 3. června - těšit se můžete na bohatý program!


UPOZORNĚNÍ: Zítra začíná oprava asfaltové lesní cesty

Zítra začíná oprava asfaltové lesní cesty mezi Novým Hradcem Králové a hájovnou Černá stráň. Z organizačních důvodů na straně zhotovitele oprav došlo z posunu termínu.


Budeme opravovat asfaltové lesní cesty!

První fáze proběhne již 4. a 5. května. Jedná se o část asfaltového okruhu, konkrétně úsek od ulice Na Hrázce směrem ke kempu Stříbrný rybník.


Rozhovor: Pořád něco vymýšlíme, v počítači mám složku Nápady!

Rozhovor pro Český rozhlas Hradec Králové s naším ředitelem o jarních pracích v lese, o Kempu Stříbrný rybník, chovu bažantů nebo o tom, které roční období má nejraději.


Za rok 2022 se v projektu RE-USE vybralo neuvěřitelných 277 000 Kč!

Veškeré prostředky získané prostřednictvím projektu jsou v rámci veřejné sbírky použity na nákup stromků do městských lesů, včetně ovocných stromů pro zlepšení jídelníčku lesní zvěře.