Městské lesy Hradec Králové

Aktuality

Předvánoční prodeje ryb a stromků 2020

Už se chystáte na Vánoce? Přemýšlíte, kde letos pořídíte stromeček a kapra? Kupte si produkty z hradeckých lesů!


Hradecký kapr získal ochrannou známku REGIONÁLNÍ PRODUKT

Hradecký kapr byl certifikován jako regionální produkt - oceněna tak byla nejen jeho výjimečná kvalita, ale také chov v přírodních podmínkách, výroba ohleduplná k životnímu prostředí a pevná vazba na Hradecko, která sahá staletí do historie našeho kraje.


UPOZORNĚNÍ: Uzavření skladu palivového dříví

Sklad palivového dříví v termínu od 30. 11. 2020 do 4. 1. 2021 uzavřen.

Během prosince lze objednávat pouze telefonicky a to množství od 2 prm. Dřevo Vám bude dovezeno za ceny dle platného ceníku. Nelze vyzvedávat na prodejně.


Výlov rybníku Výskyt pro veřejnost ZRUŠEN

Vážení,

počty každodenně nakažených virem COVID-19 se v posledních dnech snižují, neměli bychom ale usínat na vavřínech. Obezřetnost a dodržování hygienických opatření jsou stále v platnosti a mají svůj smysl. Proto jsme se rozhodli i výlov rybníka Výskyt uspořádat bez přítomnosti návštěvníků, kteří by se na hrázi mohli shromažďovat.


ZÍTŘEJŠÍ PRODEJ RYB NA SÁDKÁCH BUDE BEZ UKÁZKY RYBÁŘSKÉHO ŘEMESLA

Z důvodu neustále se zhoršující situace ohledně šíření viru COVID-19 a zpřísňujících se epidemiologických nařízení jsme se rozhodli neumožnit veřejnosti účast na výlovu rybníka Datlík, který byl naplánován na zítřejší dopoledne. Prodej ryb zůstává zachován.


DO MĚSTSKÝCH LESŮ BEZPEČNĚ

Příroda nám v tyto těžké dny nabízí bezpečné a příjemné prostředí, kde se můžeme nadechnout čerstvého vzduchu a odložit potřebnou, avšak občas nepohodlnou, roušku.


Výlov Datlíka 31. 10. 2020

Podzim je tradičně spojen s výlovy rybníků. Ryby z našich rybníků putují do sádek, aby byly připraveny na vánoční prodeje.


Akční nabídka - palivové dříví, bříza

Využijte naši akční nabídku na palivové dříví - bříza - za 805 Kč za metr krychlový. Palivo je v celých kmenech v různých délkách.


Na Smiřické hrázi dnes začla další etapa bezpečnostních a zdravotních ořezů dubů

Myslíme na Vaši bezpečnost i životní prostředí.

Až 250 letým dubům stojících podél asfaltové cesty na Smiřické hrázi je věnována příkladná péče. Jsou totiž biotopem mnoha živočichů, některých dokonce zvláště chráněných. Svůj domov zde našly některé druhy netopýrů, zlatohlávci skvostní i zdobenci zelenaví.


Napsali o nás: Královéhradecký Stříbrný rybník rozburácely motory amerických korábů silnic

Pach spáleného benzínu, oblaka naftového kouře, řev motorů i rokenrolových kytar či dívky oblečené do pestrobarevných šatů pin-up stylu doprovázely jednu z největších českých přehlídek amerických automobilů, která se během předposledního srpnového víkendu uskutečnila na Stříbrném rybníce v Hradci Králové.


Zrušení Dne lesní techniky

S lítostí Vám oznamujeme, že letošní ročník akce Den lesní techniky se neuskuteční z důvodu šíření COVID-19 a navazujících vládních opatření, především omezování hromadných akcí.

Děkujeme za pochopení.


Nabízíme Vám zvěřinu z městských lesů

Nabízíme Vám kvalitní zvěřinu z volné přírody hradeckých lesů.


Aktuálně hradeckých lesů: Díky vzácným druhům bude letecká střelnice u Hradce přírodní památkou

Někdejší letecká střelnice ukrytá v lesích kousek od Hradce Králové se stane přírodní památkou. V podmáčeném území, na které dříve dopadaly cvičné pumy, se daří ptákům, obojživelníkům i vzácné vážce.


SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZÓNY V KEMPU STŘÍBRNÝ RYBNÍK – Pojďte s námi vrátit život Stříbrňáku.

Srdečně Vás zveme na zahájení naší první sezóny v Kempu.

Kdy? 27. 6. 2020 od 9.00 do 18.00 hodin

Kde? V areálu Kempu Stříbrný rybník v Malšově Lhotě


Toulavá kamera v městských lesích

Toulavá kamera se tentokrát zatoulala do městských lesů i Kempu Stříbrný rybník. V reportáži se seznámíte s oborami se zvěří, Rytířským hradištěm, pohádkovými stazkami i lesní tělocvičnou.


Akční nabídka na palivové dřví

Využijte naši skvělou nabídku na palivové dříví - bříza.
Těšíme se na Vás na skladě palivového dříví (Malšovice, za psím útulkem) každé úterý od 14.00 do 18.00 hodin.Natáčení Toulavé kamery

Tento týden se v našich lesích natáčela Toulavá kamera. Štáb zavítal na sádky Datlík, k rybníkům Biřička a Výskyt, prohlédl si pohádkové stezky i Rytířské hradiště a mnoho dalších míst. Nakonec zavítal i do Kempu Stříbrný rybník.


Napsali o nás: Oteplování láká do hradeckých Městských lesů. I tam ale platí povinnost dodržovat nařízená opatření

Stovky lidí denně míří do hradeckých Městských lesů. Teploty kolem patnácti a příští týden podle předpovědi i přes dvacet stupňů jsou tou nejlepší pozvánkou. I v době nouzového stavu se tam smí, ovšem i v lese platí opatření proti šíření koronaviru. Například byste tam neměli chodit ve skupinkách.


JARO JE OBDOBÍ, KDY HROZÍ NEJVĚTŠÍ NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ V LESÍCH

Vyzýváme návštěvníky lesů, aby se v přírodě chovali zodpovědně a nezapalovali ohně mimo vyhrazená ohniště.