Městské lesy Hradec Králové

Aktuality


Sklad palivového dříví bude zítra otevřen

Sklad palivového dříví bude zítra otevřen v běžném režimu, tedy od 14.00 do 18.00 hodin.


Do lesa můžete, ale ...

Současná opatření proti šíření koronaviru nezakazují zdravotní procházky například v lese či parku. Apelujeme ale na návštěvníky našich lesů, aby i při pohybu v přírodě dbali hygienických doporučení a nařízení, neshlukovali se ve větších skupinách a dodržovali odstup od ostatních osob.

Chráníte tak zdraví sebe i ostatních.

Děkujeme.


Jarní úklid v lese

Nosili jste v zimním období do lesa ptactvu semínka a lojové koule? Děkujeme, ALE ...


Seznamte se s Pepinou

Video o Pepině, Bobovi selatech a prasetech divokých obecně.


Za nepotřebné vice nakoupíme nové stromky

Zapojili jsme se do zajímavého a užítečného projektu s cílem snížit množství odpadu. Za darované a znovu prodané věci nakoupíme stromky do hradeckých lesů.


Selátek narozených 19. 2. 2020 je celkem 9

Malí čuníci jsou aktivní a hraví i v dnešním sychravém počasí ...


Jak kácení stromů pomůže ozdravit les na poloostrově na „Stříbrňáku“

Les se podle starého úsloví vychovává sekyrou – moudro staré, ale stále platné.


PEPINĚ SE NARODILA SELÁTKA

Pepina a Bob se mohou pochlubit dalšími selátky. Zatím jsou ale u matky v úkrytu, proto neznáme přesný počet.


PŘÍSPĚVEK NA PROJEKT "Rozšíření potravní nabídky pro lesní faunu"

Město Hradec Králové ze svého rozpočtu na péči o životní prostředí města a ekologické projekty na rok 2019 přispělo na úhradu nákladů za výsadbu ovocných dřevin, které rozšíří potravní nabídku pro lesní faunu (zvěř) a to částkou 25 000 Kč. Vysázeny byly třešně, hrušně a jabloně, jejichž plody zpestří jídelníček lesní zvěře a (především v době květu) esteticky obohatí městské lesy.

Děkujeme.


Zastupitelé hodnotí změnu provozovatele Kempu Stříbrný rybník

Od ledna 2020 oficiálně převzala do své správy společnost Městské lesy Hradec Králové areál Kempu Stříbrný rybník. Společnost chystá v areálu řadu výrazných změn. V plánu jsou nové chatky, toalety, sportoviště, úpravy pláže a mnohé další. Na lednovém zasedání zastupitelstva města Hradec Králové jsme se zastupitelů napříč politickým spektrem zeptali: Jak hodnotíte změnu provozovatele Kempu Stříbrný rybník a připravované oživení areálu? Podívejte se na odpovědi…


Napsali o nás: Stříbrný rybník u Hradce se změní. Přibudou hřiště, minigolf i safari stany

Velkolepé plány mají lesníci s areálem Stříbrného rybníka, který od ledna oficiálně převzala do své správy společnost Městské lesy Hradec Králové. Do modernizace kempu investují osm milionů korun. V plánu jsou nové chatky, sportoviště, toalety i vodní atrakce. Areál chce lákat i na změny v restauraci.

Zimní bitva na Hradišti již tuto sobotu 11. 1. 2020!

Již zítra se na Rytířském hradišti koná tradiční zimní bitva s názvem Dračí setba, kterou si pro Vás připravil dětský kroužek historického šermu Tesák.

Dračí setba: 11. 1. 2020 od 14.00 hodin

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Jak připravit Hradeckého kapra na štědrovečerní stůl? Poradí Vám v Magazínu Quartier

Hradecký kapr se stal mediální hvězdou v Magazínu Quartier, kde Vám poradí, jak takové hapra správně připravit, aby Vaše štědrovečerní věčeře dopadla na jedničku.


Prodeje vánočních stromků ukončen

Vážení zákazníci, všechny naše stromky už našli své majitele.

Prodej Vánočních stromků byl 19. 12. 2019 UKONČEN.

Děkujeme za pochopení a přejeme krásné a pohodové vánoční svátky.


Napsali o nás: Městské lesy Hradec Králové chtějí za 4 miliony korun oživit areál Stříbrného rybníka

Čtyři miliony korun chtějí v první fázi investovat do obnovy rekreačního areálu Stříbrný rybník Městské lesy Hradec Králové. Ty kemp převzaly po bývalém nájemci, společnosti BK Tour. Podobnou částkou by se na investicích do areálu mohlo podílet i město. Stávající chatky totiž nutně potřebují opravu a v plánu je i úprava pláží a vytvoření lesoparku. Na návštěvu kempu vyrazil reportér Václav Pilný.


Prodeje vánočních stromků z městských lesů

Přijďte si k nám zakoupit stromky z plantáží i prořezávek.


Jeleni sika Dybowského již ve větším

Obůrka byla zvětšena tak, aby měla zvěř stálý přístup k vodě z rybníčku Na Olšině. Altánek s krytým ohništěm samozřejmně zůstává vně ohrady.


I les má svého majitele, chovejte se podle toho!

Neznámý vandal poškodil stromy v našich lesích poblíž Bělečka. Zřejmě tam pořádal závody bez našeho vědomí a souhlasu. Při té příležitosti osekal, vyřezal a jinak poničil stromy podél trasy, která navíc vedla mimo lesní cesty, což lesní zákon jasně zakazuje.


Předvánoční prodeje stromků a ryb 2019

I v letošním roce Vám nabízíme možnost zakoupit si vánoční stromky z prořezávek i plantáží vypěstované v našich hradeckých lesích.

Na Vašem stole na Štědrý den nesmí chybět Hradecký kapr - podpořte tradiční české Vánoce a kupte si tradiční rybu z místních rybníků.