Městské lesy Hradec Králové

Mazurova chalupa

Největším objektem s rekreačním zázemím na území královéhradeckých městských lesů je Mazurova chalupa poblíž Hoděšovic. Historicky zde stály chalupy dvě a to již před 250 lety. Jednu z nich vlastnil i sedlák Josef Mazura, později se z ní stala dřevěná hájenka. Zchátralý objekt se dočkal kompletní rekonstrukce až v letech 2008 a 2009.

Okolí Mazurovy chalupy je zařazeno mezi evropsky významné lokality a v roce 2002 bylo vyhlášeno přírodní rezervací. Chalupa je nejen proto vyhledávanou a oblíbenou výletní zastávkou, ležící na hlavních cyklotrasách, vedoucích z nedalekého města Hradec Králové.

 

Tip na výlet: U Mazurovy chalupy se nachází začátek pohádkové stezky. Odstavnou plochu vhodnou k parkování vozidel naleznete na kraji lesa u hájovny Bažantnice (příjezd od Hoděšovic).

 

Mazurovu chalupu je možné si pronajmout pro komerční i nekomerční účely. Vnitřní prostor je vybaven kuchyní, sociálním zázemím a společenskou místností s kapacitou 30 osob. Lze také využít venkovní ohniště, stánek s občerstvením či malé hřiště pro děti doplněné o dřevěné sochy zvířat.

Více informací k pronájmu včetně ceníku naleznete v sekci Ubytování a pronájem prostor.