Městské lesy Hradec Králové

Stezky pro vozíčkáře

Komplex městských lesů na okraji Hradce Králové nabízí řadu možností pobytu v přírodě. V pořadí čtvrtá (v ČR) značená trasa pro vozíčkáře umožní přiblížit tento prostor i tělesně postiženým. Připraveny jsou dvě trasy – modrá od Lesního hřbitova k rybníku Výskyt a červená z Nového Hradce Králové lesními cestami opět k rybníku Výskyt. Značené trasy dávají možnost jejich vzájemné kombinace a také možnost najít si vlastní trasy s napojením na značené stezky. Pro vozíčkáře jsou také vhodné všechny asfaltové lesní cesty.

Trasa modrá – začíná na konečné autobusu č. 9 u Lesního hřbitova, kde je rovněž veřejné parkoviště a vede po asfaltové cestě k rozcestí ve Vlčích jamách, kde křižuje trasu červenou. Pokračuje k dalšímu rozcestí U Dvou šraňků. Odbočuje doleva spolu s červenou pěší trasou a pokračuje s ní až k rybníku Výskyt (3 km).

Trasa červená – na tuto trasu lze nastoupit již na konečné autobusů č. 1 a 2 na Novém Hradci Králové, odkud se spolu se zelenou pěší trasou dostanete Přemyslovou ulicí a kolem ředitelství Městských lesů HK a.s. k lávce (před lávkou naleznete malé  parkoviště) nad silnicí R 35. Za lávkou vede cesta lesními cestami na rozcestí ve Vlčích jamách, zde kříží modrou trasu, a pokračuje lesními cestami na rozcestí U Svinar. Trasa dále vede spolu s červenou značkou cca 300 m, pak odbočuje doprava a stále po lesních cestách se dostanete na rozcestí u rybníku Výskyt (11 km).

Trasy pro vozíčkáře jsou vyznačeny na turistické mapě Městských lesů oranžovou přerušovanou čárou.