Městské lesy Hradec Králové

Rytířské hradiště

Nedaleko rybníků Kříž a Češík v okolí lesního hřbitova se nachází unikátní přírodní dětský park Rytířské hradiště. Zde mohou malí i velcí návštěvníci obdivovat rytíře, princezny ale i čarodějnice a jiné pohádkové postavy. Hradiště umožňuje pozorovat okolní lesy pohledem z hlavní hradní věže či využít pískoviště, bludiště s prolézačkami nebo si opéct buřty na ohništi. Hradiště je vyzdobeno kresbami dětí z výtvarné školy paní Marty Pohnerové a dřevořezbami řezbáře pana Miroslava Kříže. Cesta k hradišti je dobře značená, nenáročná a vhodná jak pro kočárky tak i pro hendikepované.

K rytířskému hradiště jsou značeny dvě trasy - první, vhodná spíše pro kočárky a hendikepované, vede od zděné boudy okolo rybníčka Češík (délka 1 km), druhá, charakterem spíše lesní pěšina. je značena od zděné boudy okolo naturálního pohřebiště (délka 700 m). Oba trasy naleznete vyznačeny ve fotogalerii níže.

Stavba Rytířského hradiště byla ukončena v roce 2014, stále ale doplňujeme vnitřní prostor i okolí o nové vzdělávací a herní prvky, jako je například interaktivní věž, dendrofon, dřevěné sochy koní, "opičí dráha", zvířecí doskočiště nebo malé zastavení věnované rozkladu odpadu v přírodě.

Na Rytířském hradišti se každoročně koná celá řada akcí nejen pro děti. Mezi nejúspěšnější patří například Dětský den s Futurem či zimní bitva Dračí setba šermířského kroužku Tesáci. Na krásné akce pro děti se můžete těšit i v roce 2020 - stačí sledovat naše webové stránky (sekci Aktuality) nebo náš facebookový profil.

Přístup do areálu je možný celoročně, vstup není omezen žádnou provozní dobou