Městské lesy Hradec Králové

Naučná stezka Mrtvé dřevo

Naše společnost ve spolupráci s Výzkumnou stanicí pěstování lesa Opočno a finančního přispění grantu Z Islandu, Lichtenštejnska a Norska vybudovala pro své návštěvníky naučnou stezku, která se věnuje mrtvému dřevu. Dozvíte se co se pod tímto pojmem skrývá, jaký význam v přírodě má, jaké organismy jsou na ně vázané nebo jakou roli hraje ve vývoji některých druhů živočichů a rostlin.

Pracovníci Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. - Výzkumné stanice Opočno realizovali od října 2014 do února 2015 projekt Mapování stromového inventáře a hodnocení charakteru mrtvého dřeva na území PP Sítovka, který je podporován statutárním městem Hradec Králové. Realizace projektu by měla přispět k vědeckému poznání přirozených procesů vývoje lesních ekosystémů.

Stezka prochází přímo přírodní památkou Sítovka, kterou naleznete na žluté turistické trase nedaleko rybníčku Na Olšině. Na stezku můžete také sejít z lesní cesty Podzásepské, která vede od asfaltové cesty Hradečnice k Mazurovým chalupám.