Městské lesy Hradec Králové

Občerstvení

Bufet U Vlka

Bufet u Vlka byl otevřen v září roku 2011. Nachází se v místě zvaném Vlčí jámy na lesní cestě Hradečnici cca 1 km od lesního hřbitova. K občerstvení se dostanete pohodlně pěšky, na kole i bruslích. Otevřeno je zde vždy za pěkného počasí, příležitostně se tu konají různé sportovní, ale jiné akce, jako například zabíjačka, Silvestrovský večer či malý koncert.
A proč Vlčí jámy? V minulých dobách v hradeckých lesích žilo mnoho vlků, proto byly na mnoha místech hloubeny jámy, do kterých se vlci chytali a kde byli poté ubiti klacky a kamením. A odtud pravděpodobně pochází místní pojmenování pro lokalitu a později i bufet.

Vyznačení bufetu U Vlka na mapě městských lesů

Provozovatel:
Jan Mrázek s.r.o.
Kontakt:
telefon: 777 782 331 
webové stránky: http://www.bufetuvlka.cz/
Provozní doba:
Nepravidelná – jen v případě hezkého počasí.
Nabízený sortiment:
Pivo a další druhy alkoholických nápojů, nealkoholické nápoje, teplé nápoje, opečené klobásy, párky v rohlíku, cukrovinky a další pochoutky, v letním období zmrzlina a nanuky, příležitostně kýta na grilu.

Bufet U Mazurovy chalupy

Bufet U Mazurovy chalupy byl otevřen v květnu 2016. Nachází se u Mazurovy chalupy cca 1,5 km severně od obce Hoděšovice. Občerstvení nabízí příjemné posezení s výhledem na chráněné louky přírodní rezervace. Otevírací doba je závislá na počasí.

Provozovatel:
Jan Mrázek s.r.o.
Kontakt:
telefon: 777 782 331 
webové stránky: http://www.bufetuvlka.cz/
Provozní doba:
Nepravidelná – jen v případě hezkého počasí.
Nabízený sortiment:
Pivo a další druhy alkoholických nápojů, nealkoholické nápoje, teplé nápoje, opečené klobásy, párky v rohlíku, cukrovinky a další pochoutky, v letním období zmrzlina a nanuky.

Cyklozastávka U Pytláka

Od května 2016 funguje v městských lesích občerstvení U Pytláka. Najdete nás na trase asfaltového okruhu, cca 400 m od Stříbrného rybníka a 300m od obce Svinary. Čeká na Vás příjemné posezení, v blízkosti je lesní tělocvična a minigolf. 
Těšíme se na Vás!
 
Provozovatel
Jakub Drlička
Kontakt 
telefon: 777 660 496
Provozní doba
Nepravidelná – jen v případě hezkého počasí.
Nabízený sortiment:
Naší specializací je víkendová příprava ryb dle dostupnosti na sádkách Datlík. Ryby se budou grilovat i udit.  K rybce určitě nabídneme nejedno točené značky Bernard. V týdnu se můžete těšit na točenou kofolu nebo malinovku, něco na zub v podobě párku v rohlíku, utopenec či nakládaného hermelínu a dalších drobných pochutin. 

 https://www.youtube.com/watch?v=ikeS-FmS9_Y&feature=youtu.be

 


Občerstvení u Střelnice

Nabídneme vám pivko od Rohozce a Hubertus z Kácova. Točenou kofolu, domácí malínovku, Aperol drink atd. Skvělé preso z Itálie VERO, ledovou kávu a něco sladkého na zub včetně nanuků. Z udírny bůček, klobásy a sýr Oštěpok, ...

Najdete nás kousek od Zděné boudy na okruhu lesní asfaltové cesty směr Smiřická hráz.

Kontakt:
+420 734 699 995
Provozní doba
Nepravidelná – jen v případě hezkého počasí. Obvykle 14.00 - 20.00

 


Restaurace a penzion Zděná Bouda

Restaurace a penzion Zděná Bouda je vstupní branou do městských lesů a je ideálním místem pro načerpání nových sil mezi lesní zelení v Malšovicích, která utváří tuto malebnou a turisticky atraktivní lokalitu Hradce Králové. Přímo u objektu se nachází inline a cyklostezka, v blízkosti Rytířské hradiště a spousta dalších zajímavostí.

Objekt restaurace a penzionu je velmi hojně využíván na různé oslavy a především svatební hostiny. Z toho důvodu v roce 2015 vznikly zcela nové webové stránky věnované jen svatbám www.svatbyHK.cz.

RESTAURACE
Restaurace je rozdělena na vnitřní část, která nabízí 60 míst a venkovní část pro 50 osob. V letních měsících je otevřen venkovní gril s kapacitou 130 osob.
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ
Dětské hřiště je pro naše nejmenší návštěvníky otevřeno od dubna do konce října a každoročně prochází revizí.
PENZION
Našim klientům nabízíme příjemné a komfortní ubytování v sedmi moderních pokojích, standardem je vlastní sociální zázemí, wifi a LCD televize. Celkově je k dispozici 16 lůžek. V areálu penzionu je k dispozici rozsáhlé bezplatné parkoviště.
 
Provozovatel:
Aleš Veselý
Kontakt:
telefon: 774 692 345
webové stránky: www.zdenabouda.cz
Provozní doba:
zimní 11-20, letní 11-22 (dle zákazníků)
Nabízený sortiment:
Ubytování, Pivo, limo, obědy, večeře, gril, rauty